Jest ciąg dalszy skandalu na pogrzebie 15-latka. Zareagowała kuria i bezduszny ksiądz został upomniany

Proboszcz parafii w Załubicach koło podwarszawskiego Radzymina przeprosił rodzinę zmarłego 15-latka, którego napiętnował na pogrzebie, bo ten wypisał się z lekcji religii.
Proboszcz parafii w Załubicach koło podwarszawskiego Radzymina przeprosił rodzinę zmarłego 15-latka, którego napiętnował na pogrzebie, bo ten wypisał się z lekcji religii. 123rf/zdjęcie seryjne
Jest reakcja kurii diecezji warszawsko-praskiej po tym, jak proboszcz parafii w Załubicach pod Radzyminem napiętnował zmarłego nastolatka przy jego rozpaczającej rodzinie. Jak informowaliśmy, duchowny zarzucił zmarłemu, że ten siał zgorszenie, bo przestał chodzić na religię i jeszcze namawiał do tego kolegów.

Ksiądz Romuald Kamiński z parafii w Załubicach spotkał się z bliskimi 15-latka i przeprosił za skandaliczne słowa podczas pogrzebu. Interweniowała już Kuria Diecezji Prasko-Warszawskiej. Jak poinformowała Wirtualna Polska, proboszcz z Załubic ma zostać upomniany. Wkrótce mają też zostać opublikowane jego oficjalne przeprosiny.

Proboszcz z Załubic użył na pogrzebie 15-latka słów, które wzburzyły wiernych. – To nie jest msza żałobna. Jak wiecie, stała się wielka tragedia. On nie chodził na religię, czym doprowadził do publicznego zgorszenia. Co gorsza, namawiał innych by tak postępowali. Skoro wypisał się z wiary, to nie jest naszym parafianinem – mówił proboszcz do prawie 800 wiernych w kościele.

Wśród których byli najbliżsi zmarłego oraz uczniowie szkoły, do której chodził. Część oburzonych wiernych wyszła z kościoła, inni pytali duchownych "ilu z was jest pedofilami?". Mszę dokończył miejscowy wikary. Potem proboszcz tłumaczył, że sytuacja, w której 15-latek odstąpił od nauki religii, a dodatkowo jeszcze namawiał do tego kolegów, jest dla kapłana bardzo trudna do przyjęcia.


źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...