Prezydencki fotograf opublikował wyjątkowe zdjęcie. Tak wyglądało spotkanie Andrzeja Dudy z żołnierzem reżimu Kima

Żołnierz Korei Północnej patrzy na prezydenta Andrzeja Dudę z odległości 30 cm.
Żołnierz Korei Północnej patrzy na prezydenta Andrzeja Dudę z odległości 30 cm. Fot. Jakub Szymczuk / KPRP
Podczas ostatniej podróży do Korei Południowej prezydent Andrzej Duda trafił w jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Polska głowa państwa nie tylko kibicowała biało-czerwonym podczas zmagań olimpijskich w Pjongczang, ale i udała się na granicę dzielącą demokratyczną Koreę Południową z komunistycznym reżimem Korei Północnej.

Do sieci trafiło wyjątkowo intrygujące zdjęcie, które przedstawia wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w strefie zdemilitaryzowanej przy granicy z Koreą Północną. Okazuje się, że w pewnym punkcie przejścia granicznego żołnierze Kim Dzong Una patrzą na przybywające z południa osoby przez lornetkę z odległości... 30 cm.

O tej niezwykłej sytuacji, w której Andrzej Duda jest obserwowany przez północnokoreańskiego żołnierza napisał na Facebooku osobisty fotograf prezydenta Jakub Szymczuk. "Strefa zdemilitaryzowana. Granica Korea Północ/Południe. Najciekawsze przejście graniczne na świecie, gdzie żołnierze północy patrzą na Ciebie przez lornetkę z odległości 30 cm" - relacjonuje fotograf.
Poza odwiedzaniem przejść granicznych prezydent Andrzej Duda odbył także rozmowy z przedstawicielami Wojskowej Komisji Rozejmowej Dowództwa ONZ, gdzie zapewniał, że Polska również chce angażować się w proces deeskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...