Jarosław Kaczyński zadowolony z pracy TK. Ale zapowiada nowe wyzwania dla prezes Julii Przyłębskiej

Jarosław Kaczyński jest zadowolony z pracy TK, ale nie wyklucza kolejnych poważnych wyzwań dla Trybunału i prezes Przyłębskiej.
Jarosław Kaczyński jest zadowolony z pracy TK, ale nie wyklucza kolejnych poważnych wyzwań dla Trybunału i prezes Przyłębskiej. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński jest zadowolony z tego, jak pracuje Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że cel został osiągnięty. Prezes PiS zapowiada nowe wyzwania, jakie staną przed trybunałem.

Jarosław Kaczyński był wczoraj na gali wręczenia tytułu "Człowieka wolności" dla prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Lider rządzącego Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że jego zdaniem Trybunał Konstytucyjny pracuje dobrze, tak jak powinien. Ale to nie koniec – Kaczyński powiedział coś, co opozycji powinno zjeżyć włos na głowie. Szykują się bowiem nowe zadania dla TK.
Jarosław Kaczyński
prezes PiS

Być może Trybunał Konstytucyjny stanie przed nowymi wyzwaniami. Jestem pewien, że pani prezes da sobie z nimi radę, nawet jeśli będą bardzo trudne.

Czy to zapowiedź kolejnych ustaw, których zgodność z konstytucją będzie rozpatrywać Trybunał Konstytucyjny, i to tak kontrowersyjnych, że prezes spodziewa się fali protestów i demonstracji? Julia Przyłębska już nie raz udowodniła, że wyroki TK ferowane są dziś po myśli Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...