Będzie kompromis między Brukselą a PiS? Jean-Claude Juncker pozytywnie ocenia dialog z rządem Mateusza Morawieckiego

Jean Claude-Juncker wierzy, że jest możliwy kompromis w sprawie przestrzegania praworządności między Warszawą, a Brukselą.
Jean Claude-Juncker wierzy, że jest możliwy kompromis w sprawie przestrzegania praworządności między Warszawą, a Brukselą. Fot. flickr.com/ European People's Party
Jean-Claude Juncker pozytywnie ocenia ostatnie rozmowy z Mateuszem Morawieckim i jak zapewnia, wierzy w możliwość wypracowania kompromisu ze stroną polską w sprawie praworządności. Zdaniem szef Komisji Europejskiej, są szanse na zbliżenie stanowisk Warszawy i Brukseli.

Coraz bliżej kompromisu między Komisją Europejską a Polską w sprawie przestrzegania praworządności? Szef KE Jean-Claude Juncker właśnie bardzo pozytywnie wypowiedział się o dialogu z rządem Mateusza Morawieckiego. Na pytanie polskiej dziennikarki o to, jak ocenia obecne rozmowy z Warszawą, Juncker odpowiedział, że dialog jest stały i dał do zrozumienia, iż wierzy w możliwość wypracowania porozumienia.

– Sądzę, że są szanse, żeby stanowisko Polski ewoluowało w kierunku KE i stanowisko Komisji nieśmiało w stronę stanowiska Polski – powiedział dziś na konferencji prasowej szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Z pewnością jest to efekt wielogodzinnych rozmów między nim a szefem polskiego MSZ Jackiem Czaputowiczem i premierem Mateuszem Morawieckim.

Jednocześnie Jean-Claude Juncker zaznaczył, iż rozważane jest uzależnienie funduszy od poszanowania wartości UE. Na razie jednak nie ma żadnej wiążącej decyzji w tej sprawie.

źródło: RMF24
Trwa ładowanie komentarzy...