Waldemar Bonkowski zawieszony za antysemickie wpisy. Teraz na Facebooku uderza w "towarzyszy partyjnych"

Senator Waldemar Bonkowski na Facebooku zaczął definiować swoich wrogów. Najgorszym są towarzysze partyjni.
Senator Waldemar Bonkowski na Facebooku zaczął definiować swoich wrogów. Najgorszym są towarzysze partyjni. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Senator Waldemar Bonkowski został decyzją Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka PIS. Poinformowała o tym na Twitterze rzecznik partii Beata Mazurek. Powodem były antysemickie wpisy Bonkowskiego w mediach społecznościowych. Dziś senator uderza w swoich partyjnych kolegów.


Waldemar Bonkowski zamieścił w sieci liczne posty, których antysemicka wymowa jest aż nazbyt czytelna. Wystarczyło ich, żeby senator decyzją Jarosława Kaczyńskiego został wczoraj zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Poinformowała o tym rzecznik Beata Mazurek, a Bonkowski rozpoczął własną kampanię informacyjną. Próbuje się tłumaczyć i uderza w towarzyszy partyjnych.

JESZCZE MOŻNA PEŁZAC, LECZ PEŁZANIE NIE UCHRONI OD UPADKU (Cyceron )

Opublikowany przez Waldemar Bonkowski na 22 lutego 2018
Najpierw była rozmowa z dziennikarzem TVN24, któremu tłumaczył, że nie był autorem postów, a jedynie je udostępnił. Zrobił to po to, żeby każdy mógł sobie wyrobić własne zdanie. – Nie jestem antysemitą, jestem za karaniem antysemityzmu, tak jak za karaniem antypolonizmu – mówił Bonkowski. Czy to prawdziwa twarz senatora Bonkowskiego? Trochę inaczej wygląda to na Facebooku, gdzie Bonkowski definiuje swoich wrogów.
Bo senator najwyraźniej nie zamierza błagać o litość. W jednym z pierwszych postów zacytował Cycerona: "jeszcze można pełzać, lecz pełzanie nie uchroni od upadku". Ci, którzy interpretowali to jako zapowiedź tego, iż Bonkowski nie ugnie się i pozostanie wierny swoim zasadom, nie zawiedli się. W kolejnym wpisie senatora mamy cytat z Platona, który powiedział, że za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę.

WINSTON CHURCHILL GRADACJA: I Wróg II Śmiertelny wróg III Towarzysz partyjny Ciekawe ilu się jeszcze ujawni ? Jeden już powiedział, że dla takich jak ja nie powinno być miejsca

Opublikowany przez Waldemar Bonkowski na 22 lutego 2018
Ale to nie koniec. Senator najwyraźniej postanowił pokazać, kogo uważa dziś za swojego wroga. Jak można się domyślić, użył do tego kolejnego cytatu. Tym razem padło na Winstona Churchilla, który dzielił przeciwników na wrogów, wrogów śmiertelnych i towarzyszy partyjnych. Ci ostatni zdaniem brytyjskiego premiera podobno są najgorsi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...