Rada Mediów Narodowych wybrała nowego szefa Radia Gdańsk. Nowy prezes zrezygnował po... półgodzinie

Nowy prezes Radia Gdańsk Grzegorz Sielatycki niedługo zagrzał fotel szefa placówki. Był nim przez... pół godziny.
Nowy prezes Radia Gdańsk Grzegorz Sielatycki niedługo zagrzał fotel szefa placówki. Był nim przez... pół godziny. Fot. Dominik Sadowski/Agencja Gazeta
Rada Mediów Narodowych rozstrzygnęła we wtorek kwestię nowego szefa publicznego Radia Gdańsk. Na to stanowisko powołała Grzegorza Sielatyckiego. Nowo powołany prezes... zrezygnował jeszcze tego samego popołudnia.

Grzegorz Sielatycki miał zastąpić na stanowisku Andrzeja Liberadzkiego, który rezygnację z pełnionej funkcji złożył kilka tygodni temu. Już wtedy mówiło się, że nowym szefem Radia Gdańsk zostanie właśnie powołany we wtorek Sielatycki.

Jednak rozwój wypadków był zupełnie inny niż można było przewidzieć. Po półgodzinie od ogłoszenia decyzji przez RMN, Grzegorz Sielatycki... złożył rezygnację ze stanowiska. – Złożyłem rezygnację z przyczyn osobistych – poinformował.
Jak podaje press.pl, sprawa ma prawdopodobnie związek z oskarżeniami o antysemityzm wobec Sielatyckiego. Zwracali na to uwagę miejscowi radni z PiS oraz m.in. portal stopnacjonalizmowi.wordpress.com, który przytaczał antysemickie treści jego autorstwa w biuletynie Młodzieży Wszechpolskiej, której (także Ligii Polskich Rodzin) do 2009 roku był członkiem. Przypomniano także homofobiczne hasła, które pojawiały się na kontrmanifestacjach do pikiet środowisk kobiecych, współorganizowanych przez Sielatyckiego.

Jak na razie, Radio Gdańsk pozostaje bez szefa, a spółką będzie zarządzał prokurent Dariusz Wasilewski. Jak powiedział Krzysztof Czabański, "Rada Mediów Narodowych musi rozejrzeć się za kandydatami". Nie wiadomo, kiedy wybór szefa Radia Gdańsk ponownie stanie na komisji.

źródło: press.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...