"Nie wstyd Wam?". Na budynku ministerstwa wisi zniszczona tablica upamiętniająca Izabelę Jarugę-Nowacką

Tak wygląda tablica upamiętniająca Izabelę Jarugę-Nowacką, która wisi przy wejściu do Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.
Tak wygląda tablica upamiętniająca Izabelę Jarugę-Nowacką, która wisi przy wejściu do Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Fot. facebook.com/andrzej.golimont
Sprawa upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej ciągnie się już ósmy rok. Niektórzy twierdzą, że zrobiono już wszystko co trzeba, inni budują pomniki, przejmując w tym celu nawet plac Piłsudskiego. Jednak jak widać na zdjęciu zrobionym przez internautę, tablica upamiętniająca Izabelę Jarugę-Nowacką, która wisi na ścianie ministerstwa kierowanego przez Elżbietę Rafalską, nie jest objęta szczególną troską.

Od ośmiu lat trwa walka polsko-polska o miejsca pamięci i pomniki upamiętniające ofiary wypadku prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem w 2010 roku. Jednak od tego czasu powstało już dużo takich miejsc. Oczywiście, najwięcej jest tablic umieszczonych na ścianach budynków ministerstw i miejsc, w których pracowały ofiary tragicznego lotu. Jedna z nich, wisząca na ścianie Ministerstwa Pracy Rodziny i Polityki Społecznej, upamiętnia jego dawną szefową Izabelę Jarugę-Nowacką, która także zginęła w tej katastrofie. Jednak jak widać na zdjęciu zrobionym przez jednego z internautów, nikt o stan tej tablicy nie dba.
– Czy naprawdę Elżbieta Rafalska i jej urzędniczki oraz urzędnicy udają przychodząc do pracy, że tego nie widzą? – pytają internauci, reagując na widok zdekompletowanej tablicy, na której brakuje kilku liter i cyfr. Pojawiają się też ostrzejsze komentarze.
Pojawiły się także głosy, że dwa dni temu tablica była jeszcze kompletna i musiało dojść do celowej dewastacji, jednak dowodów na to nie ma. Choć przyglądając się jej, trudno uwierzyć, że w tak krótkim czasie tak wiele elementów odpadło samoczynnie. I zrobiło to w taki sposób, aby przekręcić nazwisko byłej minister w taki sposób.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...