Polski "Twój Vincent" bez Oscara! Przegrał z faworytem

"Twój Vincent" bez Oscara w 2018 roku. Przegrał z "Coco"
"Twój Vincent" bez Oscara w 2018 roku. Przegrał z "Coco" Fot. mat. prasowe
Najlepszy film animowany to jedyna kategoria Oscarów, w której nominowany był polski film. "Twój Vincent" przegrał jednak z faworyzowaną animacją "Coco".

"Coco” to film w technice 3D o 12-letnim chłopcu, który marzy o karierze muzyka mimo zakazu rodziców. Akcja rozgrywa się w meksykańskiej wiosce. Animacja zdobyła już jedną, ważną nagrodę. Pokonała "Twojego Vincenta" także na gali rozdania Złotych Globów.
"Obrazy Vincenta van Gogha ożyły za sprawą wyjątkowego filmu 'Twój Vincent'. W dobie animacji z grafiką 3D twórcy cofnęli się do czasów, kiedy o komputerach nawet nikt nie śnił. Do pracy zaprzęgnięto malarzy z całego świata, którzy na podstawie scen aktorskich stworzyli kilkadziesiąt tysięcy prawdziwych, olejnych obrazów! Stały się klatkami w animacji, którą z pewnością zachwyciłby się sam holenderski mistrz postimpresjonizmu" – tak pisaliśmy w naTemat o polskim kandydacie do Oscara.
O tym, jak wiele znaczy nominacja do Oscara, opowiadała reżyserka i malarka Dorota Kobiela.

– Nominacja dla "Twojego Vincenta” to oczywiście ogromne wyróżnienie. To pierwsza w historii nominacja dla polskiego animowanego filmu pełnometrażowego, do tego reżyserowanego przez kobietę. Nie nastawiam się jednak ani na zwycięstwo, ani na przegraną. Oscar byłby wielkim zaskoczeniem dla wszystkich, z pewnością nie jesteśmy faworytem, to będzie trudna walka – mówiła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.