"Spekulacje są fałszywe". Rzeczniczka Białego Domu znów zdementowała informacje dotyczące Polski i znów są wątpliwości

Kolejne oświadczenie Departamentu Stanu w sprawie kontaktów polsko-amerykańskich.
Kolejne oświadczenie Departamentu Stanu w sprawie kontaktów polsko-amerykańskich. Fot. twitter.com / Department of State
Spekulacje o tym, że dygnitarze USA nie będą się spotykać na wysokim szczeblu z przedstawicielami polskich władz, są całkowicie fałszywe – powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert cytowana przez TVN24. Wydaje się, że to oświadczenie zamyka sprawę, jednak jest w nim mały haczyk.

Kolejny już komentarz do głośnej sprawy uznania Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego za persona non grata w Białym Domu wygłosiła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Wszystko odbyło się po spotkaniu prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego z asystentem sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Wessem Mitchellem. – Spekulacje, iż dygnitarze USA nie będą spotykać się na wysokim szczeblu (z przedstawicielami polskich władz – red.) ]są całkowicie fałszywe – stwierdziła Nauert. Wydawałoby się, że to kolejne zapętlenie sprawy tajnej notatki MSZ, którą ujawnili dziennikarze portalu onet.pl, ale dalsza część wypowiedzi rzeczniczki daje do myślenia.
– Nie tylko Stany Zjednoczone, ale również wiele krajów na świecie niepokoi się przyjętym ostatnio w Polsce prawem dotyczącym Holokaustu – powiedziała rzeczniczka. Jednocześnie stwierdziła, że współpraca wojskowa USA z Polską nie ulega zmianie. Trzeba także zwrócić uwagę na to, że w oświadczeniu jest mowa o spotkaniach na "wysokim szczeblu", a nie "najwyższym szczeblu", którym nazywane są spotkania z prezydentami czy premierami państw. I znów kłania się sztuka dyplomacji.

źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...