Co się stało ze Stochem w drugiej serii?! Polak dopiero na 6. miejscu w pierwszym konkursie indywidualnym Raw Air

Kamil Stoch nie wykorzystał swojej szansy na zwycięstwo w niedzielnym konkursie w Oslo.
Kamil Stoch nie wykorzystał swojej szansy na zwycięstwo w niedzielnym konkursie w Oslo. Fot . Kuba Atys / Agencja Gazeta
W pierwszym konkursie indywidualnym turnieju Raw Air rozegranym w norweskim Oslo obaczyliśmy Dawida Kubackiego, Stefana Hula, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę i oczywiście Kamila Stocha, który prowadził po pierwszej serii. Niestety, słaby skok Stocha z drugiej serii odebrał mu szansę na zwycięstwo. Lider Pucharu Świata ostatecznie zajął dopiero 6. miejsce.

Ku zaskoczeniu kibiców Kamil Stoch nie zwyciężył w konkursie indywidualnym w Oslo. Nasz najlepszy skoczek uplasował się na 6. miejscu za sprawą pechowego drugiego skoku na 119 m, choć po pierwsze serii wyraźnie prowadził. Zawody w Oslo wygrał Norweg Daniel Andre Tande. Drugie miejsce zajął Niemiec Stefan Kraft, zaś na trzecim znalazł się Austriak Michael Hayboeck. Mimo wpadki, Stoch wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Niezagrożona jest też jego pozycja lidera w Pucharze Świata.
Po pierwszej serii wszystko zapowiadało się znakomicie. Kamil Stoch skoczył aż 138 m, co dało mu pewne wprowadzenie z notą 138.5 pkt. Dawid Kubacki plasował się na 11. miejscu po skoku na 127,5 m. Jakub Wolny był na 17. miejscu, zaś Piotr Żyła na 20. miejscu. Niestety w drugiej serii Kubacki mocno zepsuł swój skok, lądując zaledwie na 116 m. Pozostali Polacy również nie błyszczeli. Piotr Żyła zakończył konkurs na 19. miejscu, Jakub Wolny na 22., zaś Dawid Kubacki na 26.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...