Wojciech Korda walczy o życie. Słynny muzyk prosi o pomoc na Facebooku

Wojciech Korda prosi o wsparcie finansowe za sprawą swojego profilu na Facebooku.
Wojciech Korda prosi o wsparcie finansowe za sprawą swojego profilu na Facebooku. Fot. Facebook / Wojciech Korda
Wojciech Korda znany jest ze swojej kariery w legendarnym polskim zespole Niebiesko-Czarni. Niestety gitarzysta od wielu lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Kordzie pomagają jego najbliżsi, ale potrzebne jest również wsparcie finansowe ludzi dobrej woli. Muzyk prosi o pomoc na Facebooku.

W 2017 roku, tuż przed swoimi 73. urodzinami Wojciech Korda wylądował w szpitalu, gdzie przyszło mu walczyć z zapaleniem płuc. Szczegółowe badania wykazały, że muzyk przeszedł czwarty z kolei udar. Chwilę później trafił do specjalistycznego ośrodka, gdzie udzielono mu odpowiedniej opieki. Niestety Wojciech Korda wciąż nie może funkcjonować samodzielnie. Legenda Niebiesko-Czarnych jednak się nie poddaje.

Może on liczyć nie tylko na pomoc swojej żony Aldony Kędziory, ale także przyjaciół i fanów, którzy go odwiedzają. Jednak muzyk wciąż potrzebuje finansowej pomocy, aby pokryć koszty rehabilitacji. Z tego powodu za sprawą profilu Wojciecha Kordy na Facebooku rodzina i przyjaciele zachęcają do wsparcia w postaci przekazania 1 proc. swojego podatku. Liczy się każda kwota.
Długa kariera Wojciecha Kordy
Przypomnijmy, że Wojciech Korda urodził się 11 marca 1944 roku w Poznaniu. Polskim fanom zapisał się przede wszystkim jako członek bigbitowego zespołu Niebiesko-Czarni, w którym występował od 1964 roku do 1976 roku, czyli do momentu rozwiązania. Później występował wraz ze swoją ówczesną żoną Adą Rusowicz w zespole Ada-Korda i Horda.

Korda jest także ojcem wyjątkowo utalentowanej wokalistki Ani Rusowicz, która w 2011 roku otrzymała aż cztery Fryderyki w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop, Wokalistka Roku, Produkcja Muzyczna Roku. W 2014 roku Wojciech Korda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne.


Ostatnio pisaliśmy o śmierci Piotra Janczerskiego. Założyciel zespołu No To Co był także do 1967 roku wokalistą Niebiesko-Czarnych.
Trwa ładowanie komentarzy...