Dziennikarz Onetu ukarany za tekst o relacjach z USA. Polskie Radio nie chce już jego felietonów

Andrzej Stankiewicz stracił felietony w Polskim Radiu 24.
Andrzej Stankiewicz stracił felietony w Polskim Radiu 24. fot. Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
Polskie Radio 24 zrezygnowało z felietonów Andrzeja Stankiewicza. To jeden z dziennikarzy Onetu, który opisał zawirowania w stosunkach polsko-amerykańskich. Chodziło o tajną notatkę MSZ, w której zawarte miało być ultimatum Amerykanów dla Polski. Prawicowe media próbowały rozpowszechnić informację, że to fake news.

Kością niezgody okazała się interpretacja notatki. Onet pisał, że Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają zakaz wstępu do Białego Domu. Według informacji "Pressu" jeden z autorów publikacji Andrzej Stankiewicz stracił felietony w Polskim Radiu 24, które pojawiały się na antenie rozgłośni od 2016 roku. Dziennikarz nie wyklucza pozwów sądowych.

– Analizujemy konkretne wystąpienia polityków i dziennikarzy atakujące nas. Niektórzy nie pozostawiają nam pola manewru. Stopień agresji i wulgarności pod naszym adresem jest taki, że przekraczanie pewnych granic musi się skończyć sprawami w sądzie – powiedział dziennikarz "Pressowi".

Przypomnijmy, że Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział projekt ustawy, która miałaby karać media za fake newsy. Dyrektor programowy Onetu Bartosz Węglarczyk uważa, że taka ustawa byłaby "pałką na media". Zaznacza jednak, że jest za wprowadzeniem ustawy, ale z zastrzeżeniem, że politycy, którzy oskarżają media o fake newsy, też mieliby ponieść karę, jeśli okazałoby się, że ich informacje nie są prawdziwe. W podobnym tonie wypowiada się Konrad Piasecki, który twierdzi, że ustawa byłaby "kagańcem na media".


Przypomnijmy, istnienie notatki o ultimatum USA potwierdziło MSZ, a potem jeszcze szef resortu Jacek Czaputowicz. Zastrzegł jednak, że fakt istnienia dokumentu nie oznacza kryzysu w stosunkach z USA. Onet podawał, że w najbliższym czasie Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki nie mogą liczyć na wizytę w Białym Domu.

źródło: "Press"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...