Pierwsza głośna dymisja w ramach "porządków" Morawieckiego! Zastępca Ziobry traci stanowisko

Michał Woś nie będzie wiceministrem sprawiedliwości
Michał Woś nie będzie wiceministrem sprawiedliwości Fot. Sławomir Kamiński / AG
Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś został odwołany ze stanowiska, choć pozostanie w resorcie – donosi portal wPolityce.pl. Dymisji będzie więcej, bo już zapowiedziano, że stanowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego może stracić nawet 10 osób.

Premier Morawiecki w odpowiedzi na medialną burzę w związku z nagrodami dla członków rządu zapowiedział odchudzenie swojego gabinetu. Stwierdził, że w ciągu 2-3 miesięcy zredukuje liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Właśnie rozpoczął się pierwszy etap tej akcji, w ramach której może dojść do dymisji nawet 10 wiceministrów.

Jak twierdzi portal wPolityce, Michał Woś nie będzie już wiceministrem sprawiedliwości. To on był jedną z twarzy "reformy" sądownictwa autorstwa Zbigniewa Ziobry. W jej ramach politycy wymienią m.in. skład Krajowej Rady Sądownictwa.

Póki co z rządem Morawieckiego pożegnało się trzech wiceministrów: wiceministrowie infrastruktury Kazimierz Smoliński i Tomasz Żuchowski oraz Jarosław Pinkas, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Dymisję złożył również wiceszef MŚ i Główny Konserwator Przyrody Andrzej Szweda-Lewandowski.

Źródło: wPolityce.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...