Maria Kiszczak zdradza, dlaczego więcej nie zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość. Mówi o "haniebnych rzeczach"

Maria Kiszczak więcej na Prawo i Sprawiedliwość nie zagłosuje.
Maria Kiszczak więcej na Prawo i Sprawiedliwość nie zagłosuje. Youtube/SE
Według informacji "Super Expressu" Maria Kiszczak głosowała w ostatnich wyborach na Prawo i Sprawiedliwość. Jednak teraz miarka się przebrała, bo w życie wejść może ustawa degradacyjna, która pozbawia stopni generalskich żołnierzy zaangażowanych we wprowadzenie stanu wojennego. I wdowa po Czesławie Kiszczaku deklaruje: więcej na PiS nie zagłosuję.

– Apeluję do prezydenta, aby nie podpisywał tej haniebnej ustawy. Jeśli ona wejdzie w życie, już nie zagłosuję na PiS – powiedziała "Super Expressowi". Wejście w życie nowych przepisów oznaczałoby, że członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego Czesław Kiszczak zostałby zdegradowany, bo taki los – jak tłumaczył szef KPRM Michał Dworczyk – czeka wszystkich członków WRON.

– Mój mąż był polskim bohaterem i patriotą i służył takiej Polsce, jaka była, bo innej nie było. I to Kiszczak obalił komunizm. On ma wiele zasług dla Polski, jest twórcą zmian – dodaje żona dygnitarza. Jej zdaniem małżonek nie zasługuje na takie traktowanie. – Jest mi przykro, że rządzący robią takie rzeczy po śmierci mojego męża – puentuje wdowa.

Pisaliśmy o tym, że ustawa degradacyjna może także pozbawić stopnia generalskiego Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego Polaka w kosmosie, który miał znaleźć się we WRON bez swojej wiedzy.

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...