Szczęśliwie dotarli, ale tej podróży nie zapomną nigdy. Siatkarze z Rzeszowa w końcu wylądowali w Rosji

Ta podróż dla siatkarzy z Rzeszowa trwała o wiele dłużej niż powinna. Szczęśliwie są już w Rosji.
Ta podróż dla siatkarzy z Rzeszowa trwała o wiele dłużej niż powinna. Szczęśliwie są już w Rosji. Fot. Facebook.com / Asseco Resovia Rzeszów
Ta podróż trwała o wiele dłużej niż powinna. W poniedziałek popołudniu siatkarze Asseco Resovii Rzeszów powinni już być w rosyjskim Biełgorodzie. Wylądowali dopiero jednak we wtorek nad ranem. 13 marca grają tu mecz w 1/2 Pucharu CEV z drużyną Biełogorj Biełgorod.

Zaczęło się od opóźnienia lotu, a potem było jeszcze gorzej. Samolot, którym w poniedziałek lecieli do Rosji siatkarze z Rzeszowa, musiał awaryjnie lądować w Lublinie. – Samolot linii Sprint Air po godzinie 14 lądował awaryjnie z powodu problemów technicznych. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku – informowały władze lubelskiego portu lotniczego. Sportowców czekał więc przymusowy postój.

Z przyjacielską pomocą pospieszyły władze klubu Avia Świdnik i tamtejsza szkoła – siatkarze mogli odbyć trening w hali sportowej szkoły nr 7 w Świdniku, oczekując na zorganizowanie alternatywnego transportu.

Dzięki uprzejmości Trenera Sławka Czarneckiego oraz Klubu Avia Świdnik i SP 7 w Świdniku możemy potrenować chwilę...

Opublikowany przez Asseco Resovia Rzeszów na 12 marca 2018
Potem były kolejne długie godziny oczekiwania na lotnisku i wreszcie około północy na klubowym Facebooku pojawiło się zdjęcie z wnętrza maszyny opatrzone podpisem: "lecimy". Rano we wtorek siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pospieszyli z dobrą informacją – o świcie wylądowali w Biełgorodzie.

Nasza drużyna cała i zdrowa zameldowała się w ośnieżonym Biełgorodzie #humorydopisują

Opublikowany przez Asseco Resovia Rzeszów na 12 marca 2018
Jedni bez sił, inni z humorem i werwą – na szczęście wylądowali i mogą odpocząć przed wieczornym starciem. Mecz zaczyna się o 19.00. Biełogorie Biełgorod to drużyna niezwykle utytułowana i pełna siatkarskich gwiazd – grają tu choćby Dmitrij Muserski, Sergiej Grankin, Siergiej Tietuchin, Nikołaj Nikołow czy Aleksiej Obmoczajew.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...