Kurski posłuchał krytyki na temat "Korony królów". Jesienią zobaczymy najdroższy serial w historii TVP

Na planie filmowym serialu "Drogi wolności" na ulicach Lublina.
Na planie filmowym serialu "Drogi wolności" na ulicach Lublina. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
"Drogi wolności" to szykowany przez TVP 1 serial historyczny, który będzie mógł pochwalić się największym budżetem w historii Telewizji Polskiej. – Jeden odcinek kosztuje powyżej miliona, ale te pieniądze widać na planie i będzie je widać w serialu. Dobre kino nie może być tanie – powiedział Wirtualnym Mediom Jacek Kurski.

Według informacji portalu budżet serialu może być jeszcze wyższy – jeden odcinek może kosztować nawet 2 mln zł. Wygląda więc na to, że prezes TVP poszedł po rozum do głowy po krytycznych ocenach na temat "Korony królów", której niski budżet od razu rzucał się w oczy.

– To jest chyba największa produkcja ostatnich lat w telewizji publicznej. Olbrzymia dbałość o szczegóły, o detale, fantastyczna obsada aktorska. Saga pokazująca losy trzech sióstr, osadzona w krakowskim środowisku. Mnóstwo konfliktów politycznych i międzyludzkich, olbrzymi rozmach. Epicka opowieść godna telewizji publicznej na niedzielny widzów w 100-lecie odzyskania niepodległości – przekonywał na spotkaniu prasowym Jacek Kurski, prezes TVP.

O czym opowiadają "Drogi wolności"?
"Drogi wolności" zostaną wyemitowane w TVP 1 jesienią. Na pomysł stworzenia serialu wpadł Stanisław Krzemiński, będący współtwórcą "Plebanii" i "Londyńczyków". Za reżyserię odpowiada Maciej Migas, a scenariusz przygotowała Joanna Wojdowicz. W obsadzie znaleźli się m.in. Paulina Gałązka, Katarzyna Zawadzka, Julia Rosnowska, Anna Polony, Adam Cywka czy Izabela Kuna.
Produkcja opowiada o rodzinie Biernackich. To historia trzech sióstr, które zakładają w Krakowie tygodnik "Iskra". Pierwszy numer wychodzi 11 listopada 1918 roku. Tematem przewodnim jest przyjazd Ignacego Paderewskiego do Poznania. Przyczynek do powstania serialu to 100-lecie odzyskania niepodległości. Wątki historyczne będą mieszać się z dziejami bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę.


Przypomnijmy, że Jacek Kurski był krytykowany za "Koronę królów", ale tłumaczył się stosunkowo niskim budżetem.

źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...