PiS wciąż bez kandydata na prezydenta Warszawy. Stanisław Karczewski wycofuje się z wyścigu

Stanisław Karczewski był jednym z kandydatów PiS na prezydenta Warszawy.
Stanisław Karczewski był jednym z kandydatów PiS na prezydenta Warszawy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Coraz bliżej do wyborów samorządowych, ale jednak wciąż nie wiadomo kogo zamierza wystawić Prawo i Sprawiedliwość przeciwko kandydatowi Platformy Obywatelskiej Rafałowi Trzaskowskiemu w walce o fotel prezydenta Warszawy. Dotychczasowe sondaże skreślały szanse Stanisława Karczewskiego. Marszałek Senatu najwyraźniej wyciągnął z tego wniosek – wycofał w środę swoją kandydaturę.

"Nie będę kandydował na prezydenta #Warszawa. W ostatnim czasie przeprowadziłem wiele rozmów z Warszawiakami, którzy przynosili wiele dobrych inicjatyw i projektów. Wszystkie przekaże kandydatowi @pisorgpl, który jestem przekonany wygra wybory. Będę go bardzo wspierał" – napisał na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
PiS bez mocnego kandydata
Przypomnijmy, że według ostatnich sondaży Patryk Jaki i Stanisław Karczewski mniej przypadli go gustu warszawiakom niż kandydat opozycji parlamentarnej. Badania wskazują, że obaj przegraliby z kandydatem PO i Nowoczesnej Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze. Stąd spekulowano, że żaden z nich nie zostanie wystawiony przez PiS.

Wygląda na to, że partia postanowiła sprawdzić trzeciego kandydata, którym jest Michał Dworczyk, obecny szef Kancelarii Premiera, a wcześniej zaufany pracownik Antoniego Macierewicza w MON. Jednak na jego niekorzyść ma działać, zdaniem dziennikarzy "Rzeczpospolita", niezbyt dobra rozpoznawalność.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...