Michał Dworczyk kandydatem na prezydenta Warszawy? PiS zamawia sondaże, by sprawdzić szanse szefa Kancelarii Premiera

Czy Michał Dworczyk będzie kandydatem na stanowisko prezydenta Warszawy? PiS zamawia sondaże, by sprawdzić jego szanse.
Czy Michał Dworczyk będzie kandydatem na stanowisko prezydenta Warszawy? PiS zamawia sondaże, by sprawdzić jego szanse. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według dotychczasowych sondaży Patryk Jaki i Stanisław Karczewski raczej nie przekonali do siebie warszawiaków, którzy zdecydowanie opowiadają się za kandydatem Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim. Wygląda na to, że PiS postanowiło "przetestować" trzeciego kandydata na kandydata. To Michał Dworczyk, obecny szef Kancelarii Premiera, a wcześniej prawa ręka Antoniego Macierewicza w MON.

Do wyborów samorządowych coraz bliżej, a wciąż nie wiadomo, z kim będzie musiał zmierzyć się w Warszawie kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Do tej pory sondaże wykazywały wyraźnie, że nie ma z nim szans ani marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ani wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Obaj przegraliby z kandydatem PO w drugiej turze. Możliwe więc, że żaden z nich nie zostanie wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość.

Na giełdzie nazwisk pojawia się teraz Michał Dworczyk. Do niedawna piastował on funkcję wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, po rekonstrukcji rządu zamienił gabinet wiceministra na stanowisko szefa Kancelarii Premiera u Mateusza Morawieckiego. Dziennik "Rzeczpospolita" dotarł do informacji, z których wynika, że PiS zamówił niedawno sondaże mające sprawdzić, jak Dworczyk poradziłby sobie w walce o fotel prezydenta Warszawy.
Na korzyść tego kandydata przemawia fakt, że Dworczyk nie tylko urodził się w Warszawie, ale też był już radnym tego miasta, a także radnym w sejmiku województwa mazowieckiego. Na jego niekorzyść, zdaniem dziennikarzy "Rzeczpospolitej" przemawia słaba rozpoznawalność. Jednak Patryk Jaki dał się poznać szerokiej opinii publicznej jako przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej w Warszawie. Na razie w kierownictwie PiS nie zapadły więc jeszcze decyzje, kto wystartuje w wyborach samorządowych.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...