Tomasz Pikuś ratował przed pobiciem studenta z Indii. Teraz w nagrodę czeka go podróż życia

Tomasz Pikuś w nagrodę za ratowanie studenta z Indii poleci na siedem dni do Nowego Delhi.
Tomasz Pikuś w nagrodę za ratowanie studenta z Indii poleci na siedem dni do Nowego Delhi. Fot. Facebook.com / Kartikey Johri
Tomasz Pikuś zasłynął tym, że ruszył na pomoc Hindusowi, kiedy ten został zaatakowany przez trzech pijanych mężczyzn w centrum Wrocławia. Polak niestety sam doznał obrażeń, w wyniku czego m.in. czasowo stracił słuch. Od zdarzenia upłynęły dwa miesiące i teraz honorowy konsul Indii w Polsce zaprosił wrocławianina... na tygodniową podróż do Nowego Delhi, gdzie zostanie powitany przez przedstawicieli polskiej ambasady.


"Tomasz Pikuś – dzielny, młody Polak, który stanął w obronie napadniętego studenta z Indii poleci na siedem dni do Delhi! Wiadomość została entuzjastycznie przyjęta przez liczną społeczność Polaków w Indiach. Polski Ambasador w Indiach Adam Burakowski zaoferował naszemu bohaterowi m. in. zwiedzanie stolicy Indii z przewodnikiem..." – napisał na Facebooku konsul honorowy Indii Kartikey Johri.
Przypomnijmy, że nie tylko zaatakowano fizycznie Hindusa, ale i grożono mu werbalnie. Pijani mężczyźni twierdzili, że zrzucą obcokrajowca do tunelu pod Placem Dominikańskim. Podczas gdy Tomasz Pikuś ma powody do radości, agresorzy mogą się wyłącznie smucić. Jednemu z mężczyzn grozi do pięciu lat więzienia, pozostałym – do trzech lat.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WYBORY 2019

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE