Polska Fundacja Narodowa postanowiła uczcić dekomunizację w swojej broszurze. Zasłonięto więc twarz Adama Michnika

Na zdjęciu działaczy KOR, Polska Fundacja Narodowa zasłoniła twarz Adama Michnika.
Na zdjęciu działaczy KOR, Polska Fundacja Narodowa zasłoniła twarz Adama Michnika. twitter.com/FundacjaNarodowa
Słynna z marnowania publicznych pieniędzy Polska Fundacja Narodowa postanowiła uczcić dekomunizację oraz Komitet Obrony Robotników – podaje OKO.press. To wszystko miało się zmieścić na jednej broszurze. I zmieściło – wystarczyło postawić stempel na zdjęciu i zasłonić przy tym twarz Adama Michnika.

Z okazji "siłowej" dekomunizacji ulic i placów Polska Fundacja Narodowa opublikowała broszury, które zostały zaadresowane do osób mieszkających przy ulicach, które zmieniły nazwę. Na jednej z takich ulotek poświęconych działalności KOR-u stempel z napisem "Po dekomunizacji" umieszczono w taki sposób, aby zasłonił on twarz Adama Michnika, który do KOR-u wstąpił w w kwietniu 1977 roku. Na zdjęciu widać Antoniego Macierewicza, księdza Stanisława Małkowskiego, Jacka Kuronia, Kazimierza Wóycickiego, Konrada Bielińskiego, Mariusza Wilka oraz Kazimierza Janusza.
Jak wskazuje portal OKO.press, w broszurach, na których znajdują się inne zdjęcia, kolorowe stemple znajdują się po bokach publikacji i nie zasłaniają żadnych elementów fotografii. W broszurze dotyczącej Komitetu Obrony Robotników umieszczono także krótkie biogramy ich założycieli i najsłynniejszych członków. Zabrakło tam wzmianki o Adamie Michniku.

źródło: oko.press
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

[b]Legendarna sieć sklepów ma kłopoty przez zakaz handlu. [/b]"Jedynym ratunkiem zmiana prawa"

Legendarna sieć sklepów ma kłopoty przez zakaz handlu. "Jedynym ratunkiem zmiana prawa"

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.