Wypadek w Gudauri z perspektywy GoPro. To nagranie pokazuje pełnię dramatu narciarzy

Na YouTube.com pojawia się coraz więcej nowych nagrań z wypadku na wyciągu narciarskim w Gudauri w Gruzji. Jedno pokazuje to dramatyczne wydarzenie z perspektywy kamery sportowej.
Na YouTube.com pojawia się coraz więcej nowych nagrań z wypadku na wyciągu narciarskim w Gudauri w Gruzji. Jedno pokazuje to dramatyczne wydarzenie z perspektywy kamery sportowej. Fot. YouTube.com/giorgi zedginidze
Nagrania z wypadku w gruzińskim Gudauri potrafią zjeżyć włosy na głowie. Widać na nich, jak w pewnym momencie krzesełka zaczynają jechać w odwrotnym niż zwykle kierunku, ze znacznie większą prędkością. Narciarze byli wyrzucani w powietrze, część z nich ratowała się skacząc z krzesełek. Właśnie pojawiło się nowe nagranie z perspektywy kamery sportowej. I pokazuje pełnię dramatu.


Jak informowaliśmy wcześniej, gruziński portal Rustavi2.ge donosił, że rannych jest 10 osób, w tym kilka ciężko. Około siedmiu osób przebywa w szpitalach. Mają one mieć różnego rodzaju poważne złamania. Gruzińskie władze zmieniały jednak kilkukrotnie wersję i wciąż nie przedstawiły w pełni wiarygodnego bilansu rannych. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej nagrań pokazujących, co działo się na wyciągu w Gudauri. Jedno z nich to nagranie z kamery sportowej:
W rozmowie z naTemat.pl dyrektor Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego Grzegorz Przybyła wyjaśniał, że u Gruzinów najprawdopodobniej zawiódł mechanizm hamulcowy" - Może wskutek awarii, może wskutek błędu ludzkiego. Nie wiem, jakie mają w Gruzji procedury bezpieczeństwa i jak wygląda ich przestrzeganie, ale w Polsce coś takiego nie miałoby prawa się zdarzyć - ocenił ekspert.

Gudauri to jeden z największych ośrodków narciarskich w Gruzji. Jest dość często odwiedzany także przez zagranicznych turystów, w tym Polaków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Trenuje, boksuje, rozwala w sumo. Tego niesamowitego robota stworzyli polscy studenci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki