Arcybiskup reaguje na słowa księdza, który życzył śmierci papieżowi. Co robi "cały Kościół Krakowski"?

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski skomentował słowa ks. Edwarda Stańka
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski skomentował słowa ks. Edwarda Stańka Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Ksiądz Edward Staniek swoimi słowami wywołał oburzenie w polskich, ale i we włoskich mediach. Duchowny życzył śmierci papieżowi Franciszkowi podczas homilii, która odbyła się w Krakowie. Nie dziwi więc, że głos w sprawie szybko zabrał arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Zapewnił, że informację o słowach księdza przyjął "z ogromnym bólem i żalem", ale tłumaczył, że w intencji papieża codziennie modli się "cały Kościół Krakowski".

"Z ogromnym bólem i żalem przyjąłem wiadomość o słowach, jakie pod adresem Ojca Świętego Franciszka wypowiedział niedawno ks. prof. Edward Staniek podczas homilii w kościele sióstr felicjanek w Krakowie. Tę sprawę poruszyłem podczas osobistej z nim rozmowy" – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

"Zapewniam, że w intencjach Ojca Świętego Franciszka modli się codziennie i żarliwie cały Kościół Krakowski, upraszając u Pana Boga tak konieczne dla Niego łaski w pełnieniu Urzędu Piotra w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele" – podsumowuje abp. Marek Jędraszewski.

Co powiedział ks. Edward Staniek?
Przypomnijmy, że ks. Edward Staniek wypowiedział się krytycznie na temat papieża Franciszka. – Czym się kieruje papież? Nie wiem. Jaki jest cel jego wypowiedzi? Też nie wiem. Wiem, jak te wypowiedzi są wykorzystywane w mediach nastawionych na niszczenie Jezusa i Jego Kościoła.  Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska – stwierdził duchowny podczas homilii wygłoszonej 25 lutego.


Dlaczego argentyński następca świętego Piotra miałby szybko odejść "do Domu Ojca”? Z powodu błędów i złego rozumienia pojęcia miłosierdzia. – Papież Franciszek na wysokim świeczniku, będąc pod presją układów, wyraźnie odchodzi od Jezusa w dwu punktach: błędnie interpretuje Jego miłosierdzie – stwierdził kapłan. Było to odniesienie do postawy Franciszka wobec uchodźców i imigrantów. Ksiądz profesor Staniek uważa wszystkich muzułmanów za wrogów kościoła katolickiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...