Wojna premiera Morawieckiego ze środowiskiem Zbigniewa Ziobry?
Wojna premiera Morawieckiego ze środowiskiem Zbigniewa Ziobry? Fot. Sławomir Kamiński / AG
Reklama.
O wojnie środowiska Solidarnej Polski z Morawieckim możemy przeczytać w rubryce "Z życia koalicji, z życia opozycji". Jej autorzy przytaczają wręcz nieprawdopodobną wersję wydarzeń, według której wewnątrz rządu powstał plan ośmieszenia premiera.
Z relacji dziennikarzy wynika, że tuż przed wybuchem konfliktu dyplomatycznego z Izraelem do jednej z redakcji zgłosili się "ludzie kojarzeni z Patrykiem Jakim". "Zaproponowali deal – pokażemy wam kwity na temat reakcji Izraela w sprawie planowanej reprywatyzacji, a wy to przedstawicie tak, jak chcemy" – czytamy.
"Wysłannicy" mieli mieć nawet gotowy lead zapowiadający odpowiedni materiał. Treść nie pozostawia wątpliwości, co było celem akcji. "Premier Morawiecki chodzi na pasku Izraela, a o polski interes dbają tylko ziobryści" – streszczają dziennikarze.
"Podkreślamy: my nie wierzymy w to, że polscy ministrowie chcą w mediach utopić premiera" – dodają.