Autonomiczny samochód Ubera zabił kobietę. Firma testowała pojazd na ulicach

Jeden z testowanych przez Ubera autonomicznych samochodów potrącił kobietę.
Jeden z testowanych przez Ubera autonomicznych samochodów potrącił kobietę. Fot. YouTube / TechCrunch
Samochody autonomiczne mają być przyszłością motoryzacji, ale na razie jeden z takich pojazdów stał się przyczyną tragedii. W Stanach Zjednoczonych auto testowane przez firmę Uber śmiertelnie potrąciło kobietę, przechodzącą w niedozwolonym miejscu.


Jeszcze kilka lat temu mogłoby wydawać się mogło, że pojazdy bez kierowcy występują tylko w filmach science-fiction i nie znajdą zastosowania w realnym świecie. Jednak to, co miało być wizją artystyczną reżyserów, zaczyna się urzeczywistniać na naszych oczach. Coraz więcej firm testuje takie rozwiązania, jedną z nich jest Uber, który wyprowadził na ulice Pittsburgha, San Francisco, Toronto i Tempe autonomiczne samochody.

Niestety, jeden z takich eksperymentów firmy Uber stał się przyczyną tragedii, śmiertelnie potrącając kobietę przechodzącą z rowerem na drugą stronę ulicy w niedozwolonym miejscu. Zanim jednak wszyscy zaczną się rozpisywać o "mechanicznym zabójcy", warto podkreślić, iż pojazd był dopiero w fazie testów i na jego pokładzie kierowca był obecny. Tyle tylko, że nie przejął kontroli nad samochodem, gdy jeszcze był na to czas.

źródło: CNN
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...