Wielkie serce Marii Romanek. Kim jest zwyciężczyni "Milionerów" i na co przeznaczy okrągły milion

Maria Romanek większość wygranej przeznaczy na cele charytatywne.
Maria Romanek większość wygranej przeznaczy na cele charytatywne. Fot. TVN / kadr z programu "Milionerzy"
21 marca został wyemitowany program "Milionerzy", w którym Maria Romanek wygrała milion. Wielu zastanawia się, kim dokładnie jest zwyciężczyni i na co przeznaczy tak dużą wygraną.

Maria Romanek to emerytowana nauczycielka języka polskiego z miejscowości Bezmiechowa Dolna koło Leska na Podkarpaciu. Zwyciężczyni programu "Milionerzy" jest matką sześciorga dzieci.

Kobieta chce przeznaczyć wygraną na kilka rzeczy. W planach ma remont kuchni i wycieczkę do Gruzji. Większość pieniędzy chce jednak oddać na cele charytatywne. Maria Romanek wspomniała w "Milionerach", że ma szczęśliwe i kochane pociechy, ale jest wiele takich, które potrzebują pomocy. Jak wyjawiła, opiekuje się też zabytkowymi nagrobkami w Lesku.

Pytania w walce o milion
Przypomnijmy, jak przebiegała sama walka o milion. Pierwsze pytanie za 125 tys. zł dotyczyło autora dwóch lektur: "Książki, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki" i "Książki, którą napisałem, żeby mieć na odwyk". Uczestniczka odpowiedziała prawidłowo, wykorzystując "telefon do przyjaciela". Chodziło o Marka Raczkowskiego. Drugie pytanie za 250 tys. zł odnosiło się do symbolu waluty euro. Romanek wybrała "pół na pół". Zostały "heta" i "epsilon". Maria Romanek zaznaczyła poprawnie "epsilon".

Kolejne pytanie było już za pół miliona. "Za 30 judaszowych srebrników arcykapłani kupili kawałek ziemi nazywany Polem Garncarza, który przeznaczyli na: "plantację oliwek", "cmentarz dla cudzoziemców", "wybieg dla lwów i targowisko". Uczestniczka zaryzykowała, wybierając trafnie "cmentarz dla cudzoziemców".


Ostatnie pytanie za milion brzmiało: "Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?" A: "12 321", B: "1 234 321", C: "111 111 111", D: "123 454 321". Maria Romanek wybrała odpowiedź B, czyli "1 234 321". I tak zdobyła najwyższą możliwą wygraną.

Udowodniłam kobietki kochane, że po 60-tcę też się fajnie żyje – skomentowała swoje zwycięstwo Maria Romanek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.