"500 dziewczynek rocznie zabijają w Polsce aborterzy". Biały marsz w Poznaniu nie dorównał Czarnemu Piątkowi

Biały Marsz przeszedł ulicami Poznania.
Biały Marsz przeszedł ulicami Poznania. Fot. Screen/https://youtu.be/7alFBv1mI5s
Od rana wydarzeniem, w którym wziął udział Marek Jurek i inni politycy, żyły prawicowe media. Choć, jak zauważali internauci, mediów publicznych było jak na lekarstwo. 24 marca to Narodowy Dzień Życia i z tej okazji ulicami Poznania przeszedł Biały Marsz. "Organizatorzy chcą przede wszystkim zwrócić uwagę posłów na przyspieszenie prac nad ustawą #ZatrzymajAbrocję" – tak wydarzenie podsumowało Radio Maryja.

Około 700 osób, a według organizatorów ponad tysiąc, wzięło udział w Białym Marszu w Poznaniu. To niewiele w porównaniu z Czarnym Piątkiem, który przyciągnął tysiące uczestników w całym kraju, a w Poznaniu ponad cztery tysiące. Skala zupełnie nieporównywalna, co niektórzy internauci natychmiast podchwycili.
Wydarzenie zorganizowała Prawica Rzeczypospolitej, wziął w nim udział – a nawet objął patronatem europoseł Marek Jurek. Nie zabrakło Młodzieży Wszechpolskiej.
Hasła? "500 dziewczynek rocznie zabijają w Polsce aborterzy”, "Aborcja to nie antykoncepcja", "Nasze pokolenie zatrzyma aborcję" . Jak donosi poznańska Wyborcza, uczestnicy śpiewali też "Poznań, Poznań za życiem" na melodię "Polska biało-czerwoni" – donosi poznańska "Wyborcza".
– Polska będzie inna mimo kryzysu w całej Europie. Przed nami ostatni odcinek walki o życie, ale jestem przekonany, że Sejm niedługo przyjmie w formie ustawy obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję" – przemawiał Marek Jurek. Mówił, że ten marsz to "znak naszej nieobojętności, to jest znak, że nie stoimy z boku, kiedy prawo do życia jest kwestionowane. To jest znak, że życie dla nas jest radością, życie naszych dzieci".

Jak podsumowało Radio Maryja, organizatorzy przede wszystkim chcą zwrócić uwagę posłów na przyspieszenie prac nad ustawą #ZatrzymajAbrocję".
Dzień wcześniej na ulice wielu polskich miast wyszły tysiące kobiet sprzeciwiając się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Organizatorzy Białego marszu przekonywali, że ich wydarzenie nie było odpowiedzią na Czarny Piątek, bo ich marsz planowany już wcześniej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...