Niespodziewany powrót Nelli Rokity do polityki? Dostała zaproszenie od prawicowego polityka

Nelli Rokita wróci do polskiej polityki? Dostała zaproszenie od ugrupowania Kukiz'15.
Nelli Rokita wróci do polskiej polityki? Dostała zaproszenie od ugrupowania Kukiz'15. fot. Wojciech Olkuśnik/Agencja Gazeta
Nelli Rokita, małżonka Jana, zaliczyła już jeden epizod w Sejmie. Dała się poznać jako barwna posłanka Prawa i Sprawiedliwości i doradczyni prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po tym, jak bezskutecznie ubiegała się o mandata senatora PiS w 2011 r., na kilka lat zniknęła z pierwszych stron gazet. Szykuje się spektakularny powrót?

Nelli Rokita w niedawnym wywiadzie dla "Super Expressu" wypowiadała się bardzo pochlebnie o ugrupowaniu Pawła Kukiza. – W wyborach do Sejmu najpewniej zagłosuję na ruch Kukiz'15. Pawła Kukiza lubię, podoba mi się jego polityka – mówiła w wywiadzie dla dziennika 59-letnia Nelli.

Już po jej słowach, także na łamach "Super Expressu", otwarcie o propozycji angażu mówił Stanisław Tyszka, a więc czołowy polityk ugrupowania Pawła Kukiza. – Zapraszamy panią Nelli Rokitę do współpracy. Drzwi dla niej są u nas otwarte – powiedział.

– Bardzo nam miło, że docenia nas były doradca śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. kobiet. Ma trafne obserwacje o podobieństwie Kukiz'15 do Ruchu Pięciu Gwiazd, który wygrał właśnie wybory we Włoszech. Jesteśmy ruchem obywatelskim, otwartym na współpracę z panią Rokitą – dodaje poseł Kukiz'15.

Po tym, jak Nelli Rokita wycofała się na dłuższy czas z polityki, było o niej głośno, gdy wspierała Jana Rokitę w walce o odszkodowanie za lata internowania w PRL. Kilka lat temu zasądzono mu kwotę 25 tys. zł, ten jednak uznał, że to o wiele za mało.

źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.