Gdzie mieszka Paweł Kukiz? Poseł dzieli swój czas między luksusową willą i… skansenem

Dom Pawła Kukiza znajduje się w Łosiowie na Opolszczyźnie.
Dom Pawła Kukiza znajduje się w Łosiowie na Opolszczyźnie. Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta
Przewodniczący Klubu Poselskiego Kukiz '15 nie pochodzi z Warszawy, co wiąże się z tym, że gdy przyjeżdża do pracy w Sejmie, korzysta z hotelu poselskiego. Pod względem standardów to lokum różni się diametralnie od domu, w którym mieszka na co dzień Paweł Kukiz. Sam polityk stwierdził, że jego pokój przypomina skansen.

Dom Pawła Kukiza znajduje się w Łosiowie na Opolszczyźnie. Ma powierzchnię 450 mkw i jego wartość sięga 1,5 mln zł. Na budowę pięknej willi były muzyk wziął kredyt hipoteczny na sumę 600 tys. zł. Z oświadczenia majątkowego Kukiza można się również dowiedzieć, że posiada jeszcze mieszkanie o powierzchni 36 mkw, którego wartość wynosi 350 tys. zł.
Elegancka willa szefa partii Kukiz '15 może robić wrażenie, stąd nic dziwnego, że jego córka, Pola Kukiz, dość często chwali się zdjęciami z wnętrza domu na swoim Instagramie. Dzięki temu można się dowiedzieć, że w domu Pawła Kukiza jest sporo luster, przestronna kuchnia, a klasyczny sufit zastąpiła blacha.
Z wielkiego domu do małego pokoju
Gdy wzywa go praca, Paweł Kukiz jest jednym z wielu posłów, którzy zakwaterowują się w hotelu poselskim, którego oficjalna nazwa brzmi Dom Poselski.

Jak można przeczytać na stronie Sejmu, "zakwaterowanie w Domu Poselskim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie i nie posiadają  prawa do lokalu w tym mieście. Po rozpoczęciu kadencji Sejmu kluby i koła poselskie zgłaszają dyrektorowi Domu Poselskiego wnioski o zakwaterowanie poszczególnych posłów w ramach posiadanych parytetów. Rozdziału pokoi w Domu Poselskim dokonują kluby i koła, proporcjonalnie do liczby należących do nich posłów, którym przysługuje zakwaterowanie w tym obiekcie".

W jakim obiekcie przychodzi przebywać Pawłowi Kukizowi można było się dowiedzieć, gdy umieścił zdjęcia z wnętrza hotelu na swoim facebookowym profilu. Warunki pokoju hotelowego są raczej surowe, bowiem niewiele tam się znajduje. Jest łóżko, nocny stolik i szafka na dokumenty. Na podłodze można zaś znaleźć zapewne dość wiekową wykładzinę dywanową.
Kuzik jednak nie narzeka na warunki swojego pokoju. Pod postem zamieścił swoją ocenę miejsca. "To JEST skansen! I ma to swój specyficzny urok".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...