"Macicę może sobie pani wrzucić do kibla". Radny PiS i jego porady dla obrończyń prawa do aborcji

Radny PiS Rafał Szymański postanowił napisać co sądzi o kobietach broniących prawa do aborcji.
Radny PiS Rafał Szymański postanowił napisać co sądzi o kobietach broniących prawa do aborcji. Fot. Wojciech Nekanda-Trepka/Agencja Gazeta
Jeleniogórski radny PiS postanowił zabrać głos w facebookowej dyskusji na temat prawa do aborcji. Padła tam m.in. porada o "wrzuceniu macicy do kibla". Choć to nie jedyny kontrowersyjny wpis Rafała Szymańskiego na Facebooku.

Na swoim facebookowym profilu, jeleniogórski radny PiS Rafał Piotr Szymański udostępnił post: "Dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane".
To sprowokowało do dyskusji w komentarzach na temat prawa kobiet do aborcji i decydowania o własnym zdrowiu i życiu. Internautki (bo dyskutowały głównie kobiety) dyskutowały o granicy między dzieckiem a płodem czy o przeżyciach związanych z chorobą dziecka czy zagrożeniami dla matek w ciąży.

– Kobieta ma prawo zrobić co chce ze swoją macicą – napisała jedna z uczestniczek dyskusji. I ta wypowiedź nie spodobała się radnemu PiS. Odpowiedział jej (przekręcając przy tym nazwisko): – Macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda– napisał.
Patrząc na inne wpisy radnego, niestety, ta wypowiedź nie powinna dziwić. Szymański lubi zabierać głos także na temat ateistów (poszło o racjonalność ,energię drzew i internetowe loginy) czy muzułmanów w Niemczech (radny zapytał dlaczego kanclerz Angela Merkel jeszcze nie chodzi w hidżabie).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...