Holendrzy chcą ograniczyć liczbę Polaków żyjących na ich ziemi. Mają dość śmiecenia, hałasowania i zakorkowanych miast

Gminy w Holandii chcą ograniczyć liczbę imigrantów zarobkowych.
Gminy w Holandii chcą ograniczyć liczbę imigrantów zarobkowych. Fot. tasfoto / 123RF
Holendrzy chcą ograniczyć liczbę napływających na ich ziemię imigrantów, w tym głównie Polaków. Mają bowiem dość migrantów zarobkowych, którzy zabierają pracę rdzennym mieszkańcom.

Niektóre gminy w Holandii chcą ograniczenia liczby imigrantów. Planowane jest wprowadzenie przepisów mówiących o tym, ile domów przy jednej ulicy może być zamieszkanych przez cudzoziemców. Dodatkowo przepisy mają określić, ilu imigrantów maksymalnie może przebywać w każdym z nich. Ten projekt wymierzony jest w dużej mierze w Polaków, którzy w wielu gminach stanowią dominującą mniejszość.

W holenderskich mediach przetacza się od pewnego czasu głośna dyskusja na temat imigrantów, którzy odbierają pracę rdzennym mieszkańcom. Holendrzy skarżą się zresztą nie tylko na to. Polacy i inni imigranci mają być uciążliwi także dlatego, że śmiecą i hałasują. Problemem są również ulice zakorkowane przez auta na obcych tablicach rejestracyjnych. Holendrzy zwracają uwagę na to, że imigranci zwykle mieszkają w enklawach, przez co maleją szanse na asymilację z lokalną społecznością.


źródło: telegraaf.nl
Trwa ładowanie komentarzy...