Niemiecka policja aresztowała 4 osoby. Zatrzymani planowali dokonanie zamachu podczas półmaratonu w Berlinie

Terroryści planowali atak na uczestników półmaratonu, który odbywa się dziś w Berlinie.
Terroryści planowali atak na uczestników półmaratonu, który odbywa się dziś w Berlinie. Fot. Marta Blazejowska/ Agencja Gazeta
W niedzielę w Berlinie odbywa się półmaraton, a nad bezpieczeństwem tysięcy biegaczy czuwają niemieccy policjanci. Ci poinformowali właśnie, że aresztowano 4 osoby, które planowały dokonać dziś zamachu na biorących udział w biegu.

Czy berlińskiej policji udało się udaremnić przeprowadzenie zamachu? Jak informuje "Die Welt", jest to wielce prawdopodobne. W sumie zatrzymano 4 osoby, przy czym jeden z mężczyzn jest bliskim znajomym znanego policji terrorysty Anisa Amri. Policjanci nieoficjalnie przyznają, że zatrzymani mężczyźni planowali zaatakować nożami biegaczy, którzy biorą udział w odbywającym się dziś w Berlinie półmaratonie.

Jak donosi "Die Welt", człowiek uważany za szefa grupy był od dłuższego czasu pod obserwacją. Po wczorajszym zamachu dokonanym w Muenster wszystkie służby zostały postawione w stan podwyższonej gotowości. Wczoraj w Muenster mężczyzna chory psychicznie wjechał rozpędzoną furgonetką w tłum ludzi, zabijając dwie i raniąc kilkadziesiąt.

źródło: "Die Welt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...