"Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko" – zapowiada Beata Szydło

Była premier Beata Szydło pojawiła się na scenie po przemowach Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.
Była premier Beata Szydło pojawiła się na scenie po przemowach Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Fot. Screen z Twittera / Prawo i Sprawiedliwość
Trzecią osobą, która przemawiała na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości była Beata Szydło. W swoim wystąpieniu odniosła się do kwestii związanej z macierzyństwem. Najważniejszym akcentem była zapowiedź programu "Mama Plus". Rząd zamierza za jego sprawą wprowadzić m.in. premię dla matek, które zdecydują się szybko urodzić drugie dziecko.

Po godz. 13:00 na scenę wkroczyła Beata Szydło, którą tłum powitał bardzo entuzjastycznie. W początkowej fazie swojego przemówienia opowiadała o sukcesach programu 500 plus, lecz później zapowiedziała długotrwałą strategię społeczną, która ma zachęcić Polki do rodzenia większej ilości dzieci.

Program "Mama Plus" zakłada minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci, nawet jeśli nie pracowały. Na tym się jednak nie skończyło. – Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko, wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży. Będzie także bon dla niepracujących młodych ludzi od 16 do 20 roku życia, na sport i kulturę – powiedziała.
Obietnice Morawieckiego
Przed Szydło na scenie pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który sam zapowiedział kilka nowych projektów. Jednym z nich jest "Wyprawka", dzięki której dzieci do 18. roku życia będą dostawały 300 złotych przed każdym rokiem szkolnym. Rząd zamierza również obniżyć podatek PIT z 15 proc. do 9 proc. Zostanie uruchomiony specjalny fundusz na poprawę dróg lokalnych.
Trwa ładowanie komentarzy...