Kaczyński przyznał, że zdarzyły mu się pewne wpadki. A propozycje zmian "są dla uczciwej części Polaków"

Jarosław Kaczyński powiedział, że zmiany planowane przez PiS są przeznaczone "dla uczciwej części Polaków".
Jarosław Kaczyński powiedział, że zmiany planowane przez PiS są przeznaczone "dla uczciwej części Polaków". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W trakcie konwencji samorządowej PiS padły mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący partii stwierdził, że proponowane zmiany są przeznaczone "dla uczciwej części Polaków". Kaczyński przyznał się także do wpadek, które popełnił podczas trwania ostatniej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

– To są propozycje dla uczciwej części Polaków. I tak powinno być to rozumiane, chociaż trzeba pamiętać, że musimy dbać o porządek. Aby ci, którzy mieli dolce vita, już więcej go nie mieli – powiedział podczas wystąpienia Jarosław Kaczyński.

Kaczyński nawiązał też do katastrofy smoleńskiej. – 10 kwietnia kilkakrotnie zabierałem głos, ale zdarzyły mi się pewne wpadki. To wystąpienie publiczne będzie pokazywane w telewizji, chciałem to nadrobić. Chciałem serdecznie podziękować członkom Komitetu Społecznego Budowy Pomnika, wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękuję. To była wzruszająca chwila, która dodała nam siły. (...) Chciałem także podziękować próbom "Gazety Polskiej", która w tej całej wieloletniej akcji obrony prawdy odegrały wielką rolę – dodawał Kaczyński.

Przypomnijmy, że w trakcie odsłonięcia pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej Kaczyński stwierdził, że monument jest wyrazem odrzucenia lęku. – Naród, który ma poczucie godności, musi tego rodzaju sytuacje – tragiczne wydarzenia – uwzględniać i upamiętniać. Nie może się bać – jeszcze raz to podkreślam. To jest szczególnie istotne. "Nie lękajcie się" – te słowa papieża musimy ciągle pamiętać i ten pomnik jest właśnie wyrazem odrzucenia lęku i przywrócenia godności państwa, godności narodu. I dlatego jest tak potrzebny – przekonywał prezes PiS.
Trwa ładowanie komentarzy...