Waszczykowski: "Twitter jest zbyt prymitywny". Brudziński wbił mu szpilę mistrzowską ripostą

Witold Waszczykowski stwierdził, że Twitter "jest zbyt prymitywnym narzędziem".
Witold Waszczykowski stwierdził, że Twitter "jest zbyt prymitywnym narzędziem". Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Witold Waszczykowski jako jeden z nielicznych polskich polityków nie jest aktywny na Twitterze. Zdradził wreszcie, dlaczego nie korzysta z popularnego serwisu. Skłoniło to z kolei Joachima Brudzińskiego do zakpienia sobie z Waszczykowskiego poprzez nawiązanie do "San Escobar".

Według Waszczykowskiego Twitter to mało zaawansowany serwis. – Wydaje mi się, że jest zbyt prymitywnym narzędziem – stwierdził były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski w rozmowie z RMF FM. Przekonywał, że Twitter go "nie kręci". Dodawał, że ma "więcej do powiedzenia niż dwie linijki", a ponadto jego zdaniem Twitter "jest zdradliwy". Na taką uwagę nie pozostał obojętny minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Stanął w obronie Twittera i jako argument przytoczył fakt, że m.in. Donald Trump i papież Franciszek korzystają z tego serwisu.

"Ja jako 'prymitywny' i namiętny użytkownik Twittera zastanawiam się, czy lapidarność to aby na pewno przejaw prymitywizmu. Wydaje mi się, że jak ktoś za długo gada, to do San Escobar może trafić" – napisał na Twitterze Joachim Brudziński. O co chodzi z San Escobar? Jest to słynne nawiązanie do wypowiedzi Waszczykowskiego z ubiegłego roku, w której mówi o nieistniejącym kraju "San Escobar".
– Mamy okazje prawie do 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami, jak San Escobar albo Belize – przekonywał Waszczykowski, który w Nowym Jorku zabiegał o niestałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla Polski. "San Escobar" stało się hitem internetu, a kpiny z Waszczykowskiego – jak widzimy – trwają do dziś. Za tę wypowiedź były minister zdobył nagrodę w plebiscycie "Srebrne Usta".

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...