Wszyscy z niego kpili, a teraz... Witold Waszczykowski został nagrodzony za "odkrycie" San Escobar

Witold Waszczykowski został laureatem plebiscytu "Srebrne Usta" organizowanego przez radiową "Trójkę".
Witold Waszczykowski został laureatem plebiscytu "Srebrne Usta" organizowanego przez radiową "Trójkę". Fot. Przemysław Wierzchowski / Agencja Gazeta
Witold Waszczykowski został laureatem nagrody "Srebrne Usta". Słuchaczom radiowej "Trójki" spośród wszystkich nadesłanych propozycji najbardziej się spodobały się bowiem słowa byłego już szefa polskiej dyplomacji, w których odkrył on nowy kraj o nazwie San Escobar.

Witold Waszczykowski od czasu rekonstrukcji rządu nie pojawia się zbyt często na pierwszych stronach gazet. Wygląda to wręcz tak, jakby szef polskiej dyplomacji został głęboko schowany przez kolegów z Prawa i Sprawiedliwości. Jednak dziś opinia publiczna przypomniała sobie o byłym ministrze za sprawą konkursu "Srebrne usta", organizowanego od lat przez radiową "Trójkę".
Nagrodę dostaje ten polityk, który w ciągu roku popisze się najśmieszniejszą, najdziwniejszą lub najbardziej kwiecistą wypowiedzią. W tym roku nagroda powędrowała do Waszczykowskiego. Były szef polskiej dyplomacji "odkrył" bowiem państwo San Escobar, co do dziś niezmiennie bawi internautów i słuchaczy "Trójki".
Drugie miejsce w plebiscycie zajął Sławomir Neumann z PO, który porównał ministrów PiS do rządu złożonego z samych Pinikio, którym wydłużają się nosy gdy kłamią, a w pierwszym rzędzie siedzi Gepetto, który ten rząd stworzył.

Trzecie miejsce zajął Jarosław Kaczyński. Za to, w jaki sposób zwracał się z mównicy sejmowej do Grzegorza Schetyny. - Przypuszczam, nie jestem pewien, ale przypuszczam, że pan być może wierzy w to, co pan mówi. I to jest rzecz opisana w socjologii, filozofii politycznej już bardzo dawno, no była ta definicja, jedna z wielu definicji ideologii, fałszywa świadomość - mówił Kaczyński.

Dwie pierwsze nagrody odebrali osobiście laureaci. Nagrodę za trzecie miejsce w imieniu Jarosława Kaczyńskiego odebrał Marek Suski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...