Wyciekło stare nagranie z Kurskim. Prezes TVP nie zostawił suchej nitki na Macierewiczu, dostało się też Kaczyńskiemu

Jacek Kurski powiedział, że Antoni Macierewicz tworzy "chore teorie".
Jacek Kurski powiedział, że Antoni Macierewicz tworzy "chore teorie". Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Jacek Kurski cieszy się z ciepłej posadki w TVP, ale nie zawsze był tak zgodny z ideologią PiS jak dziś. Jeden z internautów opublikował wywiad z Kurskim sprzed czterech lat, gdzie obecny prezes Telewizji Polskiej dobitnie wypowiada się o teorii na temat zamachu w Smoleńsku. Oberwało się Antoniemu Macierewiczowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Jacek Kurski został zapytany przez prowadzącą program w TVP Info, czy "Jarosław Kaczyński jest uzależniony od Macierewicza?" – Wydaje mi się, że tak – psychologicznie. Macierewicz jest najbardziej radykalny, stawia najdalej idące tezy, w ten sposób można wytłumaczyć wszystko. Ale sam Macierewicz w to nie wierzy (w zamach w Smoleńsku – przyp. red.). Bo jeżeli on mówi, że był wybuch u góry, a potem jeszcze trzy osoby przeżyły i je dobijano, to znaczy, że jest to tworzenie jakiegoś rodzaju uzależnienia, kościoła smoleńskiego, w którym on jest szafarzem relikwii w postaci kolejnych chorych teorii – przekonywał na antenie TVP Info Jacek Kurski.
Były szef MON Antoni Macierewicz 11 kwietnia przedstawił wyniki "raportu technicznego" z prac podkomisji smoleńskiej. Wydarzenie pokazywały wszystkie stacje poza jedną. Transmisji z konferencji nie można było zobaczyć w TVP Info. Telewizja publiczna wolała wyemitować kolejne posiedzenie komisji ds. Amber Gold.

Przypomnijmy, że Antoni Macierewicz wielokrotnie podkreślał, iż w Smoleńsku doszło do zamachu na głowę państwa, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Takie słowa z ust byłego szefa MON padały i na Krakowskim Przedmieściu przy okazji miesięcznic, i w udzielanych przez niego wywiadach, a nawet na forum Parlamentu Europejskiego. Z kolei podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński wspomniał o "mordowaniu elity". – To buduje szczególny związek z tym, co wydarzyło się w Katyniu. Tam też mordowano polską elitę. Dlatego musimy mówić tu nie tylko o pamięci, ale i godności – stwierdził prezes PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...