Hipokryzja "partii czystych rąk". Kurski odmawia Brejzie ważnych danych, które mogą obnażyć prawdę o PiS

Jacek Kursi nie udostępnił Krzysztofowi Brejzie informacji na temat powiązań spółki Solvere i TVP.
Jacek Kursi nie udostępnił Krzysztofowi Brejzie informacji na temat powiązań spółki Solvere i TVP. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Anna Plakwicz i Piotr Matczuk to założyciele spółki Solvere, którzy od lat pracowali dla Prawa i Sprawiedliwości. Jak informowała TVN24, po wygranych wyborach otrzymali dyrektorskie stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z kolei w maju założyli spółkę Solvere i odeszli z pracy w KPRM, otrzymując kontrakt na realizację kampanii dotyczącej sądownictwa za publiczne pieniądze. Poseł Krzysztof Brejza postanowił, że przyjrzy się powiązaniom Solvere z TVP.

"Zobaczcie co dostałem od prezesa TVPiS – Solvere zarabiała na współpracy z TVPiS , ale szczegóły są TAJNE i prezes Kurski nie chce czegokolwiek więcej ujawnić. Przypomnę – Solvere zarejestrowano w gdańskiej siedzibie zaufanego adwokata Jacka Kurskiego (B. Kosmus). "Partia czystych rąk" – napisał z ironią na Twitterze Krzysztof Brejza, publikując pisma od Jacka Kurskiego.
Przypomnijmy, że podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do ostatnich doniesień związanych z gigantycznymi nagrodami dla ministrów – Nie działamy dla siebie. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy – przekonywał Kaczyński. Zwracał uwagę, że ciężko być bez skazy, bo ludzie są z natury grzeszni. – Ale musimy robić wszystko, by nic nie można było nam zarzucić. Musimy być partią czystych rąk. Nie będzie żadnej tolerancji. Żadnego zmiłowania dla tych, którzy te ręce będą sobie brudzić – zapewniał prezes PiS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...