"Dobrze, że dla nas te sondaże teraz są niższe". Zaskakujące słowa Szydło o słabnącym poparciu dla PiS

Beata Szydło skomentowała niższe poparcie dla PiS w sondażach.
Beata Szydło skomentowała niższe poparcie dla PiS w sondażach. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Beata Szydło skomentowała w Radiu Kraków słabnące poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. – Sondaże są miarą, której trzeba się przyglądać, ale to nie może dyktować polityki. Po dwóch latach rządzenia… My w ciągu tych dwóch lat zrobiliśmy praktycznie to, do czego się zobowiązaliśmy w kampanii. Program został albo zakończony, albo projekty są wprowadzone w życie – przekonywała była premier.

Beata Szydło dodała jednak, że partia intensywnie pracuje. – Potrzebny jest nowy impuls. Konwencja sobotnia tym była. Były nowe projekty, pomysły. Premier zaprezentował "piątkę". To propozycje dla rodzin, przedsiębiorców, samorządów. Jest program budowy i modernizacji dróg lokalnych – dodawała Szydło.

Co więcej, Beata Szydło stwierdziła wręcz, że słabsze wyniki w sondażach motywują Prawo i Sprawiedliwość do działania. – Dobrze się stało, że dla nas te sondaże teraz są niższe. To impuls do roboty. Nie można spocząć na laurach. Mamy nowe projekty. Przed nami długa droga po Polsce. Na konwencji powiedziałam, że się zasiedzieliśmy w Warszawie. Trzeba słuchać ludzi. W kampanii jeździliśmy, słuchaliśmy ludzi. To dało nam wygraną. Trzeba do tego zwrócić. Polityk jest mądry mądrością swoich wyborców – zadeklarowała Szydło.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński za ostatnie spadki sondażowe partii wini Beatę Szydło i Beatę Kempę. "Politycy bliscy premierowi Morawieckiemu przekonali go, że to Kempa do spółki z Szydło wymyśliły nagrody, które ministrowie dostawali pod stołem jako stały dodatek do pensji" – czytamy w najnowszym wydaniu "Newsweeka". Jarosław Kaczyński miał o nagrodach nic nie wiedzieć i – jak donosi tygodnik – mocno zbeształ obie Beaty podczas spotkania z ministrami u marszałka Marka Kuchcińskiego. Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie powtarza, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy.


źródło: Radio Kraków
Trwa ładowanie komentarzy...