Antyszczepionkowcy górą? W Wieruszowie zamknięto oddział dziecięcy szpitala z powodu epidemii odry

W Wieruszowie zamknięto dziecięcy oddział miejscowego szpitala z powodu epidemii odry.
W Wieruszowie zamknięto dziecięcy oddział miejscowego szpitala z powodu epidemii odry. Fot. Tomasz Stańczak/Agencja Gazeta
Od lat trwa spór o to, czy szczepić dzieci czy nie. Przeciwnicy szczepień wskazują na to, że wiele chorób już praktycznie nie występuje i nie ma potrzeby się truć, zwolennicy twierdzą, że jest wprost odwrotnie. Ci drudzy właśnie dostali potężny argument w tej dyskusji – w Wieruszowie pod Łodzią stwierdzono epidemię odry.


Odra, krztusiec, ospa – o tych chorobach wielu lekarzy uczyło się w książkach i przez lata nie widzieli na własne oczy żadnego chorego na nie pacjenta. Wydawało się wręcz, że na zawsze znikną z przyrody i uczyć będziemy się o nich jedynie na lekcjach historii. Nic bardziej mylnego. One wracają. W centrum Polski zamknięto oddział dziecięcy miejscowego szpitala z powodu epidemii odry.
Antyszczepionkowcy mogą mówić o wielkim sukcesie – coraz więcej rodziców nie chce szczepić swoich dzieci. W internecie mnóstwo jest informacji o tym, jakie to szczepionki są groźne, że wstrzykuje się rtęć czy inne groźne substancje. Tymczasem prawda może być jeszcze bardziej przerażająca – ludzie znów zaczynają chorować na śmiertelne choroby, przed którymi miały chronić szczepionki.
W Wieruszowie w województwie łódzkim został czasowo zamknięty dziecięcy oddział tamtejszego szpitala. Potwierdzono odrę u kilku osób, w tym u pielęgniarki, która opiekowała się chorymi pacjentami. To śmiertelna choroba – po wojnie na odrę chorowało w Polsce powyżej 100 tysięcy osób rocznie, a z powodu powikłań umierało co roku od 100 do 200 osób. Odra jest bardzo zakaźną chorobą, która szerzy się drogą kropelkową. Ocenia się, że jeden chory może zarazić od 12 do 18 osób, podczas gdy grypą zaraża się średnio około 4 osób. Cechą charakterystyczną odry jest drobnoplamista wysypka.

źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Witek dementuje doniesienia o dymisji Banasia. "Żadne pismo nie wpłynęło"
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię