Giertych pokazał zdjęcie z przeprosinami Michała Tuska. Został nazwany manipulatorem

Roman Giertych jest pełnomocnikiem Michała Tuska.
Roman Giertych jest pełnomocnikiem Michała Tuska. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Roman Giertych opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym widać zdjęcie przeprosin, jakie zamieścił tygodnik "Wprost". Chodzi o tekst dotyczący Michała Tuska, który został opublikowany w czasie, gdy wybuchła afery Amber Gold. Jednak dziennikarz Michał Majewski zarzucił byłemu ministrowi edukacji narodowej, że manipuluje faktami bowiem przeprosiny dotyczą zupełnie czego innego niż mogło wynikać z wpisu mecenasa.

"Po wielu latach 'Wprost' przeprosił Michała Tuska za pomówienia związane z artykułem o Amber Gold. Czasami sprawiedliwość przychodzi po długim czasie" – możemy przeczytać we wpisie Romana Giertycha, do którego dołączone jest zdjęcie z przeprosinami gazety.
Dosłownie pięć minut później pojawiła się odpowiedź dziennikarza Michała Majewskiego, który zarzucił mecenasowi manipulację. "Co za manipulo. Przecież to są przeprosiny za jakaś notkę na portalu internetowym, która powstała w wyniku zacytowania jakieś gazety w przeglądzie prasy. A nie za duże, własne materiały tygodnika o Tusku Juniorze. Ręce opadają z tym mecenasem" – napisał.
Amber Gold
Chodzi o przedruk materiału z innej gazety, który został opublikowany w sierpniu 2012 roku. Jego tytuł brzmiał "Michałowi Tuskowi grozi nawet 10 lat więzienia". Sąd uznał, że stwierdzenie zawarte w tytule nie było informacją, a sugestią. Co więcej, "Wprost" nie zaznaczył wyraźnie, że był to przedruk.

Wszystko związane było z aferą wokół Amber Gold, która wybuchła latem 2012 roku po tym, jak linie lotnicze OLT Express zaczęły mieć problemy finansowe. Amber Gold był ich właścicielem. W trakcie wyszło, że ze OLT Express współpracował syn Donalda Tuska, Michał Tusk, który wówczas był związany z Portem Lotniczym w Gdańsku. Jednak prokuratura uznała, że syn byłego premiera nie działał na jego szkodę pracując dla OLT Express.
Trwa ładowanie komentarzy...