Poseł Krzysztof Brejza znowu w akcji. Tym razem donosi o nagrodach rozdawanych... jeszcze w lutym tego roku

Jak ustalił poseł Krzysztof Brejza z PO, nagrody dla członków rządu PiS były wypłacane jeszcze w lutym 2018 roku.
Jak ustalił poseł Krzysztof Brejza z PO, nagrody dla członków rządu PiS były wypłacane jeszcze w lutym 2018 roku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krzysztof Brejza nie zakończył swojego "dochodzenia" w sprawie nagród przyznawanych w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Dzięki jego działaniom właśnie okazało się, że dodatkowe pieniądze były wypłacane nie tylko przez gabinet Beaty Szydło. Nagrody wypłacano też... w lutym tego roku. Czyli po rekonstrukcji rządu.

Poseł Platformy Obywatelskiej nie zwalnia tempa i po ujawnieniu kwot oraz nazwisk osób, które prawie od początku kadencji rządu Zjednoczonej Prawicy pobierały dodatkowe sumy z budżetu państwa, drąży "nagrodowy" temat. Z kolejnych odpowiedzi udzielanych na zapytania poselskie wyłania się obraz coraz większej zachłanności rządzących polityków.

Co prawda, na precyzyjnie pytania posła Krzysztofa Brejzy, Kancelaria Premiera odpowiada tak, aby zgrabnie ominąć je wszystkie, ale i tym razem udało się dowiedzieć czegoś nowego.
Poprzednie doniesienia o nagrodach dla członków rządu dotyczyły 2016 i 2017 roku. Jednak nie tylko wtedy hojnie raczono się publicznymi pieniędzmi. Robiono to jeszcze w... lutym tego roku. "W odniesieniu do pozostałych pytań dotyczących nagród przyznawanych w lutym 2018 roku, kilkunastu osobom z kierownictwa KPRM, wszystkie te nagrody zostały już zwrócone" – to fragment odpowiedzi, jaką uzyskał młody poseł PO. Ciekawe, co wyniknie z reszty zapytań.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...