Ważne informacje o serialu "Wiedźmin". Zdradzono wstępną datę premiery i liczbę odcinków, ale to nie wszystko

Ujawniono nowe informacje na temat serialu "Wiedźmin" Netflixa, który powstaje w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego.
Ujawniono nowe informacje na temat serialu "Wiedźmin" Netflixa, który powstaje w oparciu o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Pojawiły się nowe informacje na temat wyczekiwanego serialu "Wiedźmin". Netflix wyjawił m.in., że produkcja będzie kręcona wyłącznie w Europie, w tym w Polsce. Co więcej, zdradzono, że nadal trwają prace nad scenariuszem, a zdjęcia rozpoczną się na przełomie 2018 o 2019 r. Poinformowano także o przewidywanej dacie premiery – podaje GeekTyrant.


Wstępna data premiery to 2020 r. Wszystkich odcinków "Wiedźmina" będzie osiem. Serial powstaje przy współpracy Platige Image, Sean Daniel Company i wspomnianego już Netflixa. Jednym z reżyserów został Tomasz Bagiński, który nagra co najmniej jeden odcinek w sezonie. Pamiętajmy, że dotychczasowa rodzima serialowa adaptacja "Wiedźmina" z 2002 r. nie została dobrze oceniona.

Tomasz Bagiński wspomina, że tym razem za produkcję wzięły się bardzo utalentowane osoby. – Myślę, że nie ma sensu porównywać tych dwóch produkcji [nadchodzącego "Wiedźmina" ze starym serialem – przyp. red.], do ich powstania doszło bowiem w kompletnie innych czasach i warunkach. Pamiętajmy także, że serial, który ma zostać wyprodukowany, nie jest przedsięwzięciem Tomka Bagińskiego, jak to nieraz pojawia się w naszych mediach, tylko gigantycznym wysiłkiem dużej grupy ludzi, z których wielu jest bardziej utalentowanych ode mnie – powiedział w rozmowie z portalem INN:Poland Bagiński.

Co więcej, Andrzej Sapkowski, który przez długi czas podchodził z rezerwą do adaptacji swoich książek, wypowiada się pozytywnie o serialu. – Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat. Cieszę się, wiedząc, jak wartościowy zespół został zebrany w celu przeniesienia moich bohaterów na ekran – przekonywał pisarz w ogłoszeniu na temat powstania serialowego "Wiedźmina", które wywołało ogromne poruszenie w internecie.


źródło: GeekTyrant
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy.[/b] Prezydent nie będzie zadowolony

Zapytali Kaczyńskiego o poparcie dla Dudy. Prezydent nie będzie zadowolony

Anna RydekAnna Rydek

W chwili, gdy pierwszy szok wywołany dokumentem braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zaczyna mijać, czas włączyć racjonalne myślenie i poszukać odpowiedzi na pytanie: kim jest i jak działa pedofil? Do odpowiedzi posłuży mi doświadczenie własne, jako ofiary pedofila, oraz ludzi, których spotkałam w toku swojego procesu terapeutycznego. Który to proces – dodam, prawdopodobnie nigdy się tak naprawdę nie skończy, a w każdym razie nie zlikwiduje całkowicie objawów i nie cofnie...

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. [b]Zełenski rozważa referendum ws. Rosji

Zaskakujący ruch nowego prezydenta Ukrainy. Zełenski rozważa referendum ws. Rosji