Nagrody dla członków rządu to wierzchołek góry lodowej. W Stalowej Woli także ich nie pożałowano

Lucjusz Nadbereźny, prezydent Stalowej Woli związany z PiS, na nagrody dla miejskich urzędników przeznaczył ponad 1,7 mln złotych.
Lucjusz Nadbereźny, prezydent Stalowej Woli związany z PiS, na nagrody dla miejskich urzędników przeznaczył ponad 1,7 mln złotych. Fot. facebook.com/AmbasadaPLBerlin
Kolejne odsłony afery nagrodowej w rządzie przynoszą coraz to nowe informacje o tym, ile, komu i kto przyznał dodatkowych pieniędzy za pracę. Krzysztofowi Brejzie pozazdrościli dziennikarze portalu informacyjnego ze Stalowej Woli i prześwietlili wydatki Urzędu Miasta na podobne cele. Wyniki mogą zadziwić.

Informacje o nagrodach przyznane członkom rządu przez Beatę Szydło były początkiem ogromnej lawiny, która prawie codziennie odsłania potężne kwoty przyznawane urzędnikom. Najpierw dotyczyło to wyłącznie instytucji centralnych, jednak budżety na premie znajdowały się także w niższych szczeblach władzy. Jak się okazuje, nawet na poziomie urzędów miast.
Dziennikarze portalu Stw24.pl postanowili sprawdzić, czy w Urzędzie Miasta Stalowej Woli działał podobny mechanizm. Okazało się, że działał.

Według dostarczonych danych z Urzędu Miasta, w 2017 roku, urzędnikom przyznano nagrody na łączną kwotę miliona siedmiuset siedemdziesięciu trzech tysięcy pięciuset sześćdziesięciu złotych. Jak się okazuje, jest to największa pula nagród od 1991 roku. W tej kwocie są zarówno wydatki na nagrody przewidziane w ustawie lub z okazji Dnia Samorządowca, ale także te przyznawane uznaniowo (za osiągnięcia w pracy i zwiększone obowiązki). I właśnie ten ostatni rodzaj nagród wywołuje największe emocje.
Tego rodzaju nagrody przyznano 105 osobom, na łączną kwotę 361.860 zł. Rozpiętość kwot to od 360 do 7174 złotych. Autor artykułu porównał także wydatki na premie Stalowej Woli z trzy razy większym Rzeszowem. W tym drugim, na nagrody, prezydent miasta przeznaczył pięćset sześćdziesiąt tysięcy złotych.

źródło: stw24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...