Pierwsza taka sytuacja w historii polskiego Facebooka. Otwarta wojna z ONR i NOP

Facebook wziął na celownik ONR i NOP.
Facebook wziął na celownik ONR i NOP. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy w wypadku polskiego Facebooka będziemy mieli do czynienia z tak radykalnymi restrykcjami. Oficjalne konta ONR i NOP zniknęły z Facebooka w 2016 r. Jednak teraz – od 27 kwietnia tego roku – z serwisu będę usuwane ponadto wszystkie wpisy promujące oba ugrupowania. Co więcej, niedozwolone będzie także posługiwanie się symbolami używanymi przez te dwie organizacje – podają WirtualneMedia.pl.

W historii polskiego Facebooka to pierwsza sytuacja, gdy zastosowano restrykcje na tak szeroką skalę. – Facebook zakazuje propagowania nienawiści, w tym zamieszczania treści atakujących ludzi w związku z "cechami chronionymi", takimi jak rasa, przynależność etniczna, narodowość, przynależność religijna, orientacja seksualna, płeć, tożsamość płciowa czy poważna niepełnosprawność albo choroba – powiedziała administracja portalu w komunikacie przesłanym do redakcji WirtualneMedia.pl.

Dodano, że zapoznano się z wieloma materiałami, w których atakowano innych ze względu na ich "cechy chronione". Facebook w zdecydowanym tonie wypowiedział się o tym, co robią ONR i NOP. – Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne – czytamy.

źródło: WirtualneMedia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...