Jest nowy sondaż Millward Brown! PiS odzyskało trochę poparcia, ale coraz więcej Polaków zapowiada głosowanie na PO

PO coraz bardziej zbliża się w sondażach do PiS. Jarosław Kaczyński stoi przed ogromnym wyzwaniem.
PO coraz bardziej zbliża się w sondażach do PiS. Jarosław Kaczyński stoi przed ogromnym wyzwaniem. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Najnowszy sondaż Millward Brown dla TVN24 i "Faktów" TVN pokazuje, że Platforma Obywatelska sukcesywnie goni Prawo i Sprawiedliwość. Choć partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego odzyskała nieco poparcia po spektakularnym dwunastopunktowym spadku z początku kwietnia, wzrasta także poparcie dla największej partii opozycyjnej.

Wyniki sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 wskazują na zmniejszającą się różnicę między PiS a PO, która jeszcze kilka miesięcy temu zdawała się ogromna. PiS uzyskało 33 proc. (+ 5 pp.), PO 25 proc. (+ 3 pp.), a SLD 8 (- 1 pp.). Gdyby wybory odbywały się w ten weekend, do Sejmu dostały by się także trzy inne partie. Nowoczesna notuje wynik bez zmian na poziomie 6 proc., n a Kukiz'15 zagłosowałoby 5 proc. (- 5 pp.), a na PSL 5 proc. (bez zmian).

Przypomnijmy, że poprzednim sondażu tej samej pracowni PiS notowało rekordowy spadek na poziomie 12 pp. Na początku kwietnia tylko 28 proc. społeczeństwa chciało głosować na partię prezesa Kaczyńskiego. – Powinniśmy przyzwyczaić do sytuacji, w której bardzo trudno będzie uchwycić rzeczywiste poparcie dla PiS. Będzie zupełnie inaczej niż przez te wszystkie lata, gdy było to bardzo łatwe, gdyż patia ta bazowała na swoim bardzo lojalnym, żelaznym elektoracie. Teraz w ich sondażach będą obserwowane olbrzymie zmienności poparcia – zapowiadał niedawno w rozmowie z naTemat dr hab. Rafał Chwedoruk z Instytutu Nauk Politycznych UW.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...