"Smutny dzień. Dziś bronimy przed UE państwowości". Krystyna Pawłowicz o... rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Krystyna Pawłowicz ze smutkiem wspomina dzień wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Krystyna Pawłowicz ze smutkiem wspomina dzień wejścia Polski do Unii Europejskiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Krystyna Pawłowicz nie ukrywa swojego eurosceptycyzmu. We wtorek opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym posłanka PiS odniosła się do 14. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. "To smutny dzień" – napisała Pawłowicz.

Według Krystyny Pawłowicz, 1 maja 2004 roku Polska została "wchłonięta" przez Unię Europejską. "Smutny dzień" – napisała w mediach społecznościowych posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
W dalszej części posta Pawłowicz dała upust swojemu niezadowoleniu. "Z Unią nie łączy Polski żaden system wartości. Całkowicie odmiennie rozumiane są w Polsce i w UE tak fundamentalne pojęcia i zjawiska jak demokracja, prawo czy rodzina" – stwierdziła Pawłowicz.
Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości, musimy bronić Polski przed "kulturową agresją unijno-lewacką". "Dziś bronimy przed UE /gł. przed Niemcami i Francją/ resztek naszej narodowej i państwowej suwerenności (...). Jesteśmy poddani dyktatowi unijnych, nie mających legitymacji wyborczej, lewaków. UE stała się ośrodkiem walki z suwerenną Polską i jej demokratycznie wybranymi władzami – czytamy w jej wpisie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...