Skandaliczne zachowanie kibiców w Warszawie. Boniek wściekły: "nie podarujemy im tego"

Zbigniew Boniek zapowiada konsekwencje w związku ze skandalicznym zachowaniem kibiców podczas meczu o Puchar Polski.
Zbigniew Boniek zapowiada konsekwencje w związku ze skandalicznym zachowaniem kibiców podczas meczu o Puchar Polski. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
W Warszawie pozamykane drogi i mosty, utrudnienia w komunikacji miejskiej i korki. Do tego wszędzie wzmożone siły policji. Taki był krajobraz stolicy 2 maja w związku z piłkarskim Finałem Pucharu Polski. Legia Warszawa pokonała Arkę Gdynia 2:1, ale ten mecz przejdzie do historii nie tylko ze względu na wagę sportowego wydarzenia. Wszyscy bowiem mówią tylko o jednym - o skandalicznym zachowaniu kibiców z Pomorza.


To miało być piłkarskie święto na Stadionie Narodowym w Warszawie. I było - ale tylko częściowo. Puchar Polski zdobyła Legia Warszawa, która pokonała Arkę Gdynia.
Dla Arki Gdynia i jej kibiców już sam udział Finale to powinien być powód do satysfakcji. Ale fani drużyny z Trójmiasta (choć nie tylko oni) zrobili wiele, by wszystko popsuć. Mecz był parokrotnie przerywany ponieważ z trybun leciały race i cały stadion był na tyle zadymiony, że nie było nic widać. W pewnym momencie jedna z rac wystrzelona z trybun, gdzie siedzieli kibice Arki, trafiła w konstrukcję, na której zamontowany jest telebim. Konstrukcja ta zaczęła się nawet żarzyć, ale nie doszło na szczęście do pożaru. Inne race trafiły w dach stadionu i go uszkodziły.
Prezes PZPN Zbigniew Boniek był wyraźnie wściekły na zachowanie kibiców. W rozmowie z Polsat Sport przyznał, że skandaliczne zachowanie kibiców mogło się skończyć o wiele gorzej. - Gdyby one doleciały do sektorów z fanami Legii, doszłoby do zagrożenia życia - stwierdził Boniek.
Zbigniew Boniek
prezes PZPN

Uszkodzeniu uległy telebimy i dach Stadionu Narodowego. Nie ma tolerancji dla takich zachowań. Pewne granice zostały przekroczone. (...)

Przyjechałem na stadion o godz. 10 i ochrona przetrzepała mi samochód "do góry nogami". Nie mam pojęcia, jak to się stało, że niektórzy mimo tego potrafią wnieść niebezpieczne przedmioty. Nie wiem jeszcze, jaka kara czeka na Arkę Gdynia, ale my tego nie podarujemy.

wypowiedź dla Polsat Sport
Prezes PZPN poinformował, że w czwartek do prokuratury trafi zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstwa przez kibiców. Na Twitterze zaś Boniek dodał, że z kibicami nie ma już o czym rozmawiać. "Game over!" - stwierdził ostro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie