Duda składa deklarację w sprawie referendum o Konstytucji RP. Podaje konkretną datę, zapowiada konstytucyjny przełom

Andrzej Duda zapowiedział referendum w sprawie Konstytucji RP.
Andrzej Duda zapowiedział referendum w sprawie Konstytucji RP. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Andrzej Duda zapowiedział "konstytucyjny przełom". Polacy zostaną zapytani, czy Konstytucja RP wymaga ich zdaniem zmian. – Mamy rok absolutnie szczególny. W tym roku powinniśmy odpowiedzieć sobie na wielkie pytania dotyczące przyszłości Rzeczypospolitej Polskiej. Złożę wniosek, aby w referendum w sprawie Konstytucji mogli wypowiedzieć się Polacy: czego chcą i czy chcą – przekonywał Andrzej Duda. Prezydent zapowiedział, że głosowanie odbędzie się 10 i 11 listopada tego roku.


– Apeluję o obecność na tym referendum, żebyście powiedzieli, jakiej Polski chcecie. Żebyście mogli przekazać swoim dzieciom, wnukom i prawnukom: "to także ja swoją opinią, swoim zdaniem kształtowałem ojczyznę, w której żyjemy". (...) Niech ten rok – rok 100-lecia odzyskania niepodległości – będzie rokiem konstytucyjnego przełomu – podsumowywał prezydent.
Słowa Andrzeja Dudy są o tyle uderzające, że Prawo i Sprawiedliwość już nieraz złamało Konstytucję lub do tego dążyło. "Dziś, jak to 3 maja, pan Duda i różni pisowcy będą międlić w ustach słowo 'Konstytucja'. Tym wytryskom obłudy towarzyszyć będzie wzniosły, a może i nabożny ton. Wystarczy jednak pamiętać, że to ta władza zgwałciła ustawę zasadniczą z 97 r. i pełni funkcję współczesnej targowicy" – napisał na Twitterze publicysta Przemysław Szubartowicz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii