Była polska premier poruszyła z papieżem drażliwy temat. Rozmawiała z nim o księżach pedofilach

Hanna Suchocka rozmawiała z papieżem Franciszkiem na temat pedofilii.
Hanna Suchocka rozmawiała z papieżem Franciszkiem na temat pedofilii. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Hanna Suchocka spotkała się z papieżem Franciszkiem jako członkini Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Rozmawiała z głową Kościoła na temat zapobieganiu pedofilii wśród księży.

Była premier uczestniczyła w Watykanie w zgromadzeniu plenarnym komisji. Członkowie komisji wysłuchali kilku prywatnych relacji ofiar molestowania seksualnego w Kościele. Później obradowano na temat zapewnienia komunikacji z ofiarami pedofilii. Rozważano powołanie międzynarodowego zespołu doradców na rzecz poszkodowanych.

Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich działa od 2014 r. i doradza papieżowi w kwestii zapobiegania pedofilii. Hanna Suchocka do komisji należy od początku jej działania.

Przypomnijmy, papież Franciszek odważnie podchodzi do kwestii pedofilii w Kościele. W środę prosił ofiary księdza pedofila z Chile Fernando Karadimy o przebaczenie w imieniu całego Kościoła. Zapowiedział dużą zmianę w ujawnianiu takich procederów wśród księży. Przeprosił w styczniu za skandal pedofilski w Kościele w Chile.

źródło: Wprost
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...