Jak mogła odpaść taka dobra piosenka!? Spore emocje po pierwszym półfinale Eurowizji

We wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszych 10 finalistów tegorocznego konkursu Eurowizji. Drugi półfinał - tym razem z udziałem reprezentantów Polski - w czwartek.
We wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszych 10 finalistów tegorocznego konkursu Eurowizji. Drugi półfinał - tym razem z udziałem reprezentantów Polski - w czwartek. Fot. Facebook.com / Eurovision Song Contest
Tak zdecydowali głosujący widzowie. Choć w niektórych przypadkach trudno uwierzyć, że taki właśnie był werdykt telewidzów. We wtorkowy wieczór w Lizbonie odbył się pierwszy półfinał tegorocznego konkursu Eurowizji. Poznaliśmy 10 wykonawców, którzy wywalczyli udział w sobotnim finale. No i jest co najmniej jedno duże zaskoczenie.

"Myślę, że właśnie znaleźliśmy tegorocznego zwycięzcę" – napisał jeden z internautów pod zamieszczonym na profilu Eurowizji fragmentem nagrania występu belgijskiej piosenkarki Sennek. Niedługo potem okazało się, jak bardzo się pomylił. Wbrew opiniom wielu telewidzów świetna piosenka reprezentantki Belgii nawet nie zmieściła się w finałowej dziesiątce.
Belgium – Sennek – A Matter of Time

We all knew it was only a 'Matter of Time' until Sennek blew us away! #ESC2018 #AllAboard

Opublikowany przez Eurovision Song Contest 8 maja 2018
Wiele emocji wzbudził też występ reprezentantki Izraela. Netta Barzilai z piosenką "Toy" wykonała na scenie pełne energii show – i jej udało się przebić.
Israel – Netta Barzilai – Toy

Netta Barzilai has certainly got the crowd moving here in the arena! #ESC2018 #AllAboard

Opublikowany przez Eurovision Song Contest 8 maja 2018
Finałowa 10. jaką zobaczymy w sobotę to:
Finaliści Eurowizji 2018


Austria: "Nobody But You" Cesár Sampson
Estonia: "La Forza" Elina Nechayeva
Cypr: "Fuego" Eleni Foureira
Litwa: "When We’re Old" Ieva Zasimauskaitė
Izrael: "Toy" Netta
Czechy: "Lie To Me" Mikolas Josef
Bułgaria: "Bones" EQUINOX
Albania: "Mall" Eugent Bushpepa
Finlandia: "Monsters" Saara Aalto
Irlandia: "Together" Ryan O'Shaughnessy

W pierwszym półfinale widzowie z Polski nie mogli głosować. Inaczej będzie w czwartek, gdy o wejście do finału walczyć będzie także nasza ekipa, czyli Gromee i Lukas Meijer.
Eurovision Vlog - Days 5-7

Hello! It's time for the second part of my Eurovision Song Contest vlog - days 5-7. A lot of things happened - we spent a really nice time with Zhana Bergendorff from Bulgarian band Equinoх and Ieva Zasimauskaitė from Lithuania. Also, #TeamGromee had an opportunity to sing on the Blue Carpet with Eurovision Legend - Filip Kirkorov. But this is not all! Watch the video and find out more! // Witajcie! Przed Wami druga część mojego eurowizyjnego vloga - tym razem dni 5-7. Zdarzyło się wiele rzeczy podczas tych dni - spędziłem miło czas z Zhana Bergendorff z bułgarskiego zespołu Equinox oraz z Ieva Zasimauskaitė z Litwy. Oprócz tego Team Gromee miał niebywałą okazję zaśpiewać na Niebieskim Dywanie z eurowizyjną legendą - Philippem Kirkorov'em, który jak się okazało, przez wiele lat mieszkał w Polsce! Ale to nie wszystko! Obejrzyjcie wideo i dowiedzcie się więcej!

Opublikowany przez GROMEE 8 maja 2018
źródło: eurovision.tv
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...